صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۶ ب.ظ
0

با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی پروژه عظیم آبیاری شبکه پایین دست سد یامچی به مساحت یک هزار و ۹۳۳ هکتار به بهره‌برداری رسید.

وراوی :

وراوی: شبکه فرعی پایین دست کانال سد یامچی اردبیل به منظور آبیاری مزارع ۶ روستای اردبیل با حضور معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد به بهره‌برداری رسید.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در این مراسم اظهار کرد: یکی از چالش‌های اصلی کشاورزی در کشور بحث آبیاری و بحث منابع بوده که کشور ایران جزو مناطق خشک و نیمه خشک دنیا محسوب شده و متوسط بارندگی در کشور در حدود یک سوم بارندگی در دنیا است.
عدیل سروی گفت: در دشت اردبیل نیز این موضوع یکی از اساسی‌ترین مشکلات تولیدات کشاورزی به شمار می‌رود که خوشبختانه افتتاح سد یامچی با ظرفیت ۸۰ میلیون متر مکعب برای تهیه آب مورد نیاز کشاورزی در استان اردبیل و بخشی از شهرستان نمین مفید بوده است.
وی افزود: در سال ۹۰ عملیات اجرایی این پروژه شروع شده که حدود یک و نیم سال به دلیل نبود اعتبارات راکد بود که خوشبختانه امروز به بهره‌برداری رسیده و آب کشاورزی یک هزار و ۹۳۳ هکتار از اراضی ۶ روستای شهرستان اردبیل را تامین می‌کند ۶٫۸ میلیارد تومان برای آن اعتبار هزینه شده است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: از سال ۷۴ که اجرای طرح آبیاری کشاورزی در کشور آغاز شد در استان اردبیل ۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی به تحت فشار تبدیل شده است که برای سال ۹۴ نیز ۷۸ طرح در حوزه کشاورزی در حال مطالعه و اجرا است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر