صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۰ ب.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: ایجاد و راه‌اندازی منطقه آزاد اردبیل زمینه‌ساز رونق و توسعه صادرات محصولات کشاورزی و افزایش درآمد کشاورزان استان می‌شود.

وراوی :

وراوی:مجید خدابخش صبح امروز در آئین بهره‌برداری از شبکه آبیاری پایین دست سد یامچی در اردبیل اظهار داشت: بهره‌برداری از این پروژه بسیار مهم حائز اهمیت بوده چرا که از اسراف آب جلوگیری کرده و راندمان انتقال آب با بهره‌برداری از این طرح ۹۸ درصد است.
وی گفت: خوشبختانه بسیاری از پروژه‌های راکد اردبیل دوباره فعال شده‌اند که بهره‌برداری از این طرح برای بخش کشاورزی اردبیل بسیار مفید بوده و امیدواریم که بتوانیم با رونق استفاده از آبیاری تحت فشار، مصرف آب را نیز در بخش کشاورزی کاهش دهیم.
استاندار اردبیل افزود: ۸۳ هزار هکتار از اراضی کشاورزی در استان اردبیل که در سفر ریاست جمهوری به اردبیل به تصویب رسیده بود از اراضی دیمی به آبی تبدیل می‌شود که این امریک گام اساسی در حوزه کشاورزی اردبیل است.
خدابخش تصریح کرد: استان اردبیل دو برابر متوسط کشور در بخش کشاورزی شاغل دارد ولی متاسفانه درآمد کشاورزان استان اردبیل نصف متوسط درآمد سرانه کشور است که باید به افزایش درآمد کشاورزان دقت کرد.
وی بیان کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری برای استان اردبیل یک ظرفیت خوب است تا بتوانیم از تولیدات کشاورزی در زمینه صادرات استفاده کنیم و باید تولیدات کشاورزی استان به منظور جلب مشتریان بیشتر با بهره‌گیری از بسته‌بندی‌های مناسب برای صادرات مورد استفاده قرار گیرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر