صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۴ ب.ظ
0

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل گفت:‌ امسال پیش‌بینی می‌شود در دشت مغان ۷۰۰ هزار تن گندم تولید شود که برای خرید و حمل این گندم ۱۰۰ هزار کامیون نیازمند است.

وراوی :

وراوی: اقبال عباسی در هشتمین همایش جهاد اقتصادی با رویکرد شعار سال در اردبیل اظهار داشت:‌ امسال رکورد تولید گندم در دشت مغان شکسته می‌شود و باید برای خرید، حمل و پرداخت هزینه کشاورزان برنامه‌ریزی‌های اساسی و راهبردی انجام شود.
وی با اشاره به اینکه امسال شاهد افزایش تولیدات و محصولات کشاورزی از جمله گندم در استان اردبیل هستیم، گفت:‌ متاسفانه کشاورزی در استان اردبیل به صورت سنتی است که باید سیستم‌های نوین و مدرن کشاورزی جایگزین کشاورزی سنتی شود.
عباسی تصریح کرد: برای اینکه بتوانیم درآمد کشاورزان را افزایش دهیم باید علاوه بر اجرای شبکه‌های آبیاری نوین بتوانیم در راستای محصولات جایگزین پردرآمد نیز تلاش کنیم چرا که هم اکنون درآمد گندمکاران دشت مغان بسیار کمتر از یک کارخانه در کشورهای توسعه‌یافته است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل افزود: مهمترین نیاز کشور در عرصه کنونی تحقق اقتصاد مقاومتی و منویات مقام معظم رهبری است که باید با وحدت و همدلی و عزم همگانی در این هدف بزرگ پیشگام باشیم.
وی با اشاره به اینکه جهاد کشاورزی باید با وحدت و همدلی در راستای توسعه بخش کشاورزی و افزایش درآمد گام بردارد، بیان کرد:‌ استان اربیل ظرفیت بسیار عظیمی در حوزه کشاورزی دارد که نیازمند سرمایه‌گذاری کلانی است.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار اردبیل اظهار کرد:‌ باید انبارها و سیلوهای مدرن کشاورزی با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در استان اردبیل راه‌اندازی شود تا بتوانیم علاوه بر تولید محصولات مورد نیاز داخلی در روند صادرات نیز پیشگام باشیم.
در هشتمین همایش جهاد اقتصادی با رویکرد شعار سال از ۳ مقاله مهندسان جهاد کشاورزی استان با اهدای لوح سپاس تجلیل شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر