صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۹ ب.ظ
0
نماینده مردم اردبیل در مجلس خبر داد

به‌زودی آغاز فعالیت کارخانه زباله‌سوز اردبیل

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: با نصب تجهیزات و امکانات مورد نیاز کارخانه زباله‌سوز اردبیل فعالیت خود را به زودی آغاز می‌کند.

وراوی :

وراوی: منصور حقیقت‌پور اظهار کرد: بیش از ۸۰ کانتینر، ‌تجهیزات و امکانات مورد نیاز این کارخانه در سال‌های اخیر وارد اردبیل شده که امیدواریم با نصب تجهیزات تمام زباله‌های اردبیل تبدیل به کمپوست و سایر مواد شود.
وی افزود: با نصب این تجهیزات و راه‌اندازی کارخانه هوای اردبیل و محیط زیست این شهر پاک‌تر از گذشته خواهد شد.

حقیقت‌پور با بیان اینکه بر اساس برنامه مدیریت پسماند باید شهرداری‌ها به این امکانات و تجهیزات مجهز شوند، بیان کرد: با پیگیری‌های که انجام شد، سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در این زمینه ورود پیدا کرده و سعی بر راه‌اندازی چنین مجموعه‌هایی را در دفع پسماندهای شهری به شکل اصولی داشتند.

* محیط زیست سرمایه‌ای است که نباید بیهوده به هدر دارد

نماینده مردم اردبیل، نیر،‌ نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید قدر سرمایه‌های زیست محیطی را بدانیم و در حفاظت و صیانت از منابع آب، خاک و هوا تلاش جدی انجام دهیم، عنوان کرد: مردم از برخی وعده‌های نابجا خسته شدند و باید در حفاظت از منابع زیست محیطی اقدامات لازم انجام شود.

حقیقت‌پور در پایان سخنان خود تصریح کرد: هر چند استان اردبیل تخریب‌های محیط زیست کمتری دارد اما اگر دچار غفلت و بی‌توجهی شویم این آسیب‌ها می‌تواند افزایش یابد که در این باب شهرداری‌های بر اساس برنامه توسعه کشور وظیفه اجرای طرح مدیریت پسماند را به شکل اصولی و صحیح دارند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر