صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۰۵ ب.ظ
0

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت:‌ با اجرای شبکه خداآفرین تولید محصولات کشاورزی استان اردبیل یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن افزایش می‌یابد.

وراوی :

وراوی: عدیل سروی ظهر امروز در آئین تجلیل از تولیدکنندگان و بهره‌برداران کشاورزی استان اردبیل اظهار داشت:‌ هم اکنون آمار تولید محصولات زراعی، باغی و دامی استان اردبیل ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن است که با اجرای شبکه خداآفرین تحول عظیمی در حوزه اشتغال و تولیدات محصولات کشاورزی در منطقه به وجود می‌آید.
وی با اشاره به اینکه مناقصه طرح اجرای شبکه خداآفرین با اعتبار ۲۰۰ میلیارد تومان انجام شده است، گفت:‌ عملیات اجرای این طرح به زودی با حضور ۲ پیمانکار انجام می‌شود تا شاهد تحول عظیمی در بخش کشاورزی استان باشیم.
سروی تصریح کرد:‌ هفته جهاد کشاورزی فرصتی مناسب برای قدردانی از ۱۱۵ هزار بهره‌بردار زراعی، باغی، دامی و صنایع تبدیلی و یک هزار و ۹۰۰ همکار و فعال جهاد کشاورزی است که در این هفته برنامه‌های مختلفی در راستای تجلیل و قدردانی از بهره‌بردارن و تولیدکنندگان اجرا می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد:‌ همزمان با هفته جهاد کشاورزی و با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی فردا ۳ پروژه مهم جهاد کشاورزی شامل شبکه آبیاری پایاب سد یامچی، اجرای شبکه آبیاری ۷ روستا و ایجاد سیلوی ۵۰ هزار تنی گندم در اردبیل است که با بهره‌برداری از این پروژه‌ها گام بسیار مهمی در توسعه بخش کشاورزی استان برداشته می‌شود.
وی افزود: همزمان با هفته جهاد کشاورزی ۶۰ پروژه با اعتبار ۵۴ میلیارد تومان در استان اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد که اعتبارات ملی، استانی و ماده ۱۱۸ جهاد کشاورزی نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمیگری داشته است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل اظهار کرد:‌ امسال پیش‌بینی می‌شود بیش از ۶۰۰ هزار تن گندم مازاد از کشاورزان خریداری شود و با تولید ۷۵۰ هزار تن گندم توسط کشاورزان امسال رکورد خرید گندم در تاریخ اردبیل به ثبت می‌رسد.
سروی بیان کرد: طرح مبارزه زنگ زرد در مزارع گندم توسط مهندسان کشاورزی استان اردبیل به عنوان طرح ملی و طرح برتر در همایش مدیریت جهاد کشور برگزیده شده و این طرح لوح سپاس و جایزه ویژه سازمان جهاد کشاورزی را به خود اختصاص داده که این نشان از فعالیت مهندسان جهاد کشاورزی استان در مقابله با آفات گندم است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر