صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۴ | ۶:۲۷ ب.ظ
0

دبیر فدراسیون وزنه برداری گفت: حسین توکلی در کنار چند گزینه خارجی و داخلی که فدراسیون داشت از سوی کمیته فنی با کسب همه آرا به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد.

وراوی :

وراوی: حسین مقامی روز چهارشنبه در پاسخ به این سووال که انتخاب سرمربی تیم ملی چرا خیلی سریع بعد از رقابت های قهرمانی جوانان جهان اتفاق افتاد؟ افزود: سریع نبود چرا که بعد از تغییر و تحول در فدراسیون همواره یکی از سووالات جامعه رسانه ای انتخاب سرمربی تیم ملی بود که با بررسی ها به این نتیجه رسیدیم که بعد از رقابت های قهرمانی جوانان جهان این کار انجام شود ، چرا که هر اتفاقی غیر از آن شرایط آرام تیم را برهم می زد.
وی اظهارداشت:باتشکیل کمیته فنی فدراسیون، شاخصه هایی برای سرمربیان تیم های ملی مشخص شد واین کمیته کاربررسی گزینه های مختلف داخلی وخارجی را آغاز کرد و با توجه به نتایج خوب حسین توکلی در عرصه مربیگری به خصوص در رده سنی جوانان وهمچنین برنامه ریزی و مدیریت مطلوب وی، کمیته فنی او را به عنوان سرمربی تیم ملی بزرگسالان منصوب کرد.

مقامی یادآورشد: حسین توکلی از مربیانی بود که بعد از دوران ورزشی، روی به مربیگری آورد و در مازندران شاگردان خوبی را تربیت کرد.

وی درخصوص گزینه های خارجی نیز گفت:به هرحال مدیری که وارد یک مجموعه می شود به طور حتم دست خالی نیست و گزینه های داخلی و خارجی را برای پست سرمربیگری تیم بزرگسالان دارد و به همین دلیل رییس فدراسیون در کنار گزینه های داخلی، چند گزینه خارجی هم داشت که اگر با گزینه داخلی به نتیجه نمی رسید از خارجی استفاده می کرد.

دبیرفدراسیون وزنه برداری یادآور شد: خوشبختانه در کشورمان مربیان خوبی داریم که از قابلیت ها و دانش بالایی برخوردار هستند و کمیته فنی به این نتیجه رسید که حسین توکلی سکاندار تیم ملی باشد.

وی درخصوص پیش بینی اردوی خارج از کشور برای تیم ملی بزرگسالان گفت: در صورت صلاحدید کادر فنی و کمیته فنی پیش از رقابت های قهرمانی سال ۲۰۱۵ جهان در آمریکا (مهر ماه) تیم ملی اردوی خارج از کشور خواهد داشت و رییس فدراسیون در خلال برگزاری رقابت های قهرمانی جوانان جهان درلهستان صحبت هایی را با رییسان فدراسیون برخی کشورها برای اردوی مشترک در ایران و خارج از کشور داشت که نام این کشورها بعد از قطعی شدن اردوها اعلام می شود.

دبیرفدراسیون وزنه برداری در خصوص پرداخت حقوق و پاداش ملی پوشان گفت: حقوق ملی پوشان ماه گذشته با چند روز تاخیر پرداخت می شود و البته فدراسیون با مشکلات مالی مواجه است که سعی داریم با جذب حامیان مالی بخشی از مشکلات را حل کنیم.

وی ازافزایش حقوق ورزشکاران خبر داد و گفت: با افزایش حقوق ورزشکاران سعی داریم تا بخشی از دغدغه ملی پوشان را در آستانه رقابت های قهرمانی جهان و بعد از آن بازیهای المپیک ۲۰۱۶ ریو مرتفع کنیم.

*کمپ تیم های ملی در شان تیم ملی نیست

وی در خصوص بازسازی کمپ تیم های ملی وزنه برداری نیز گفت: علیرغم آنکه تیم ملی ایران جایگاه ویژه ای در وزنه برداری جهان دارد اما شرایط و وضعیت کمپ تیم ملی نامطلوب و در شان تیم ملی نیست و در چند سال گذشته بازسازی و تعمیر نشده و وضعیت مناسب نداشت.

دبیرفدراسیون وزنه برداری گفت: کار تعمیر و بازسازی کمپ تیم های ملی هم اکنون در حال انجام است و طی دو هفته دیگر به طور کامل آماده بهره برداری می شود.

وی گفت: تیم ملی وزنه برداری بزرگسالان از ۱۶ خرداد به مدت ۲۱ روز در اردوی آمادگی نوژه همدان خواهد بود و بعد از آن برای برگزاری اردوی دیگر به شهر قزوین می رود و اردوی بعدی تیم در کمپ تیم های ملی برگزار خواهد شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر