صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۳۶ ب.ظ
0

دبیر اتاق بازرگانی اردبیل بر اهمیت حضور استان اردبیل در بازار کشور عراق تاکید کرد.

وراوی :

وراوی: حسین وثوقی ایرانی در نشست مشترک با رایزن بازرگانی ایران در عراق با بیان اینکه بازار عراق برای ایران از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: صادرات سال گذشته ایران به عراق شش میلیارد دلار بوده که ۱٫۵ میلیارد دلار آن در بخش خدمات فنی مهندسی بوده است.
وی با بیان اینکه در بودجه سالانه عراق، ۳۰ میلیارد دلار پروژه پیش بینی شده است، افزود: باید برای حضور در بازار عراق برنامه ریزی ویژه‌ای داشته باشیم.

وثوقی ایرانی با بیان اینکه اردبیل در بازار عراق غایب رسمی است، تصریح کرد: استان‌های دیگر کشور موقعیت خوبی را در بازار عراق برای خود ایجاد کرده‌اند.

دبیر اتاق بازرگانی اردبیل با بیان اینکه برخی از مهندسان اردبیلی در بازار عراق فعالیت دارند، ولی رسماً با نام اردبیل نیست، خاطرنشان کرد: فلسفه نشست با رایزن بازرگانی ایران در عراق، ترسیم فضای خدمات فنی و مهندسی عراق از سوی رایزن است.

وی از راه‌اندازی کمیسیون صدور خدمات فنی و مهندسی در اتاق بازرگانی اردبیل خبر داد و افزود: طبق تاکید استاندار اردبیل در روز مهندس، جمعیت هشت هزار نفری نظام مهندسی نمی‌تواند به بازار اردبیل متکی شود و ضرورت دارد طرح نویی ایجاد شود.

وثوقی ایرانی با بیان اینکه اتاق بازرگانی اردبیل برای این طرح نو پیشنهادی دارد، گفت: صدور خدمات فنی و مهندسی در زمینه‌های مختلف پیشنهادی برای این طرح نو است.

دبیر اتاق بازرگانی اردبیل از ترکیه به عنوان رقیب اصلی ایران در بازار ترکیه نام برد و تصریح کرد: کمبود برق در عراق فرصت خوبی برای حضور ویژه ایران در عراق است.

وی از کمبود برق در عراق، فرصتی برای ساخت نیروگاه، استفاده از انرژی خورشیدی و نو، هوشمندسازی و صرفه جویی انرژی عنوان و خاطرنشان کرد: صدور نیروی کار جزو دغدغه‌های جامعه مهندسی است و بسیاری از هموطنان به دنبال کار انفرادی در عراق هستند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر