صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۳۹ ب.ظ
0

رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: 101 پروژه خدمات فنی و مهندسی توسط شرکت‌های ایرانی در عراق در حال انجام است.

وراوی :

وراوی: ابراهیم محمدرضازاده در نشست مشترک با فعالان بازرگانی اردبیل با بیان اینکه صادرات غیرنفتی ایران به عراق شش میلیارد دلار در سال است، افزود: ۱۳ میلیارد دلار نیز تبادل تجاری میان ایران و عراق است.
وی با بیان اینکه خدمات فنی و مهندسی ایران در عراق حدود چهار میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار است، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۱ پروژه خدمات فنی و مهندسی در نقاط مختلف عراق توسط شرکت‌های ایرانی در حال انجام است.

رایزن بازرگانی ایران در عراق خاطرنشان کرد: امسال به دلیل وجود جنگ داخلی در عراق، دولت عراق در پرداخت‌ها دچار مشکل است و گرفتن پروژه نیز بسیار سخت شده است.

ابراهیم محمدرضازاده گفت: شرکت‌هایی که تمایل دارند وارد بازار کار عراق شوند، باید دارای شرکت ثبت شده در ایران و یا عراق باشند و یا شرکت ثبت شده در ایران، درصورت داشتن رزومه کاری موفق، می‌تواند نسبت به ایجاد شعبه در عراق اقدام کند، ولی برای انجام خدمات مربوط به واردات و بازرگانی باید دارای شرکت ثبت شده عراقی باشد.

وی با بیان اینکه امروز دولت عراق پروژه‌ها را با پرداخت آتی و بدون مناقصه واگذار می‌کند، افزود: نیروی کار ایرانی در صورتی می‌تواند ویزای عراق را دریافت کند که کارفرمای آن دولت باشد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق با بیان اینکه چهار نمایشگاه پروژه‌ای انرژی مهم در بغداد و اربیل در طول سال برگزار می‌شود، تصریح کرد: برای انتقال ارز مشکلی وجود ندارد و بانک پارسیان نیز همکاری می‌کند.

‌محمدرضازاده خاطرنشان کرد: دریافت ضمانت نامه مشکل ترین کار خدمات فنی و مهندسی است که سه بانک پارسیان، تعاون الاقلیمی و الاتحاد این کار را انجام می‌دهند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر