صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۵۰ ب.ظ
0

دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان از مراقبت بیش از 14 هزار معتاد در مراکز درمانی استان اردبیل خبر داد.

وراوی :

وراوی: صادق سروری‌ تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر یکی از مهم‌ترین مشکلات اجتماعی‌، اقتصادی و بهداشتی است که عوارض ناشی از آن تهدیدی جدی برای جامعه بشری محسوب شده و موجب رکود ‌اجتماعی در زمینه‌های مختلف می‌شود.
وی بیان کرد: اعتیاد به مواد مخدر علاوه بر اثرات مخرب براجتماع و فرد در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی جامعه نیز تاتیر منفی دارد.
سروری گفت: اعتیاد یک بیماری اجتماعی است که عوارض جسمی و روانی دارد و تا زمانی که به علل گرایش بیماری توجه نشود، درمان جسمی و روانی چندان نتیجه بخش نخواهد بود و فرد معتاد دوباره گرفتار مواد اعتیادآور می‌شود.

وی از مراقبت بیش از ۱۴ هزار مبتلا به اعتیاد در مراکز درمانی اردبیل خبر داد وافزود: ۱۴ هزار و ۳۹۸ نفر مبتلا به اعتیاد در مراکز درمانی تحت پوشش هستند که از این تعداد ۲ هزار نفر به صورت کامل بهبود یافته و از چرخه درمان خارج شده‌اند.

سروری با بیان اینکه درحال ‌حاضر ۷۵ مرکز درمانی مردمی و دو مرکز درمانی دولتی در استان اردبیل درراستای ارایه خدمات درمانی و ترک ‌اعتیاد فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: مراکز درمانی متعادان نقش بسزایی در درمان این افراد داشته است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه بامواد مخدر استان با اشاره به اینکه‌ ۱۱ انجمن پیشگیری اولیه از اعتیاد برای ارایه برنامه‌های فرهنگی و آموزش در مدارس‌، مساجد و محلات فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: ‌این انجمن‌ها نقش اساسی در پیشگیری از اعتیاد در استان دارد.

صادق سروری بیان کرد: ۱۲ انجمن حمایت از ترک‌یافتگان با حضور تشکل‌ها و نهادهای مردمی برای آگاه سازی جوانان و اقشار مختلف جامعه با معضلات اعتیاد راه‌اندازی شده و ۱۲سمن و نهادهای مردمی در زمینه‌های اجتماعی پیشگیری از اعتیاد در استان فعال هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد ‌مخدر استان گفت: هفته مبارزه با مواد مخدر بهترین خدمت برای آگاه سازی جامعه ‌به ویژه خانواد‌ه‌ها از خطرات این بلای خانمانسوز است.

وی هم چنین برگزاری مراسم تجلیل از بهبود یافتگان، برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی، برپایی نمایشگاه‌های پیشگیری از اعتیاد‌، برگزاری کارگاه‌های آموزشی‌، دیدار با خانواده‌های شهدای مبارزه بامواد مخدر‌، سخنرانی ائمه ‌جماعات استان‌، ‌استاندار و فرمانداران در خصوص معضلات ‌اعتیاد و پیشگیری از آن ‌و مردمی و اجتماعی کردن مبارزه با این پدیده شوم را از مهم‌ترین برنامه‌های اجرایی این هفته عنوان کرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر