صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۰۷ ب.ظ
0

معاون متوسطه آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: برای اولین بار در کشور طرح درس پژوهی در آموزش و پرورش این استان اجرا می شود.

وراوی :

وراوی: شهداد عبداللهی ظهر پنج شنبه در جلسه برنامه ریزی ابعاد اجرایی این طرح تصریح کرد: طرح درس پژوهی بعد از مطالعات و بررسی های گسترده با هدف تقویت معلمان دروس مختلف اجرا خواهد شد.
وی افزود: این طرح بعد از چند مرحله احصا نیازهای پایه های تحصیلی مختلف در ۱۹ ناحیه آموزشی به جمع بندی رسیده و قرار است در پنج منطقه همجوار شامل ناحیه یک و دو اردبیل، مشگین شهر، خلخال و پارس آباد اجرا شود.

به گفته معاون متوسطه آموزش و پرورش استان بر اساس مطالعات صورت گرفته سوم دبیرستان و سوم راهنمایی برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده و قرار است در هر پایه سوم دبیرستان پنج درس و در سوم راهنمایی سه درس بر اساس ضعف ها مورد توجه قرار گیرد.

عبداللهی در تشریح نحوه اجرای این طرح افزود: معلمان مقاطع ذکر شده در جلسات تدریس حضور یافته و درس خاصی را به یکدیگر تدریس می کنند تا زمینه تبادل اطلاعات و احصا بهترین شیوه تدریس یک درس خاص فراهم شود.

وی با تاکید به خروجی قابل توجه در اجرای این طرح افزود: برای هر درس ۱۸ جلسه پیش بینی شده است و قرار است این طرح در طول سال به اجرا درآید.

معاون متوسطه آموزش و پرورش استان با تاکید به اینکه آموزش معلمان اجباری نیست از قول مساعدت مسئولان استانی برای ایجاد زمینه های تشویقی حضور معلمان خبر داد.

عبداللهی از تخصیص زمان های نقد و نظر در کلاس های درس خبر داد و گفت: در واقع معلمان با تجربه آموخته های خود در شیوه های تدریس را به سایر معلمان انتقال می دهند.

وی معلم را اصل اول آموزش و پرورش دانست و تصریح کرد: معلم خوب می تواند حتی بسیاری از نواقص و کمبودها در امکانات را رفع کند.

معاون متوسطه آموزش و پرورش استان با بیان اینکه طی سال های اخیر به عنصر معلم کم توجهی شده است، افزود: درس پژوهی به دنبال تقویت معلمان با هدف تقویت دروس خاص است تا دانش آموزان مناطق مختلف با شیوه های بهتری دروس را آموزش ببینند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر