صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۱۳ ب.ظ
0

با حضور معاون آب، خاک و صنایع وزارت جهاد کشاورزی عملیات اجرایی آبیاری نوین در سطح یک هزار هکتار از اراضی بیله‌سوار آغاز شد.

وراوی :

وراوی: آرام حلیم، فرماندار شهرستان بیله‌سوار پیش از ظهر امروز در آئین کلنگ‌زنی آغاز اجرای طرح آبیاری نوین در شهر جعفرآباد بیله‌سوار اظهار داشت: با اجرای این طرح یک هزار هکتار از اراضی شهرستانبیله‌سوار در شهر جعفرآباد تحت پوشش آبیاری مدرن می‌رود.
وی افزود:‌ اجرای طرح‌های نوین آبیاری در منطقه با توجه به ظرفیت‌های بالای کشاورزی می‌تواند زمینه‌ساز افزایش تولیدات ومحصولات کشاورزی شده و در کنار آن در زمینه کاهش مصرف آب نقش بسزایی را ایفا کند که این موضوع با توجه به کاهش منابع آبی در کشور و منطقه از اهمیت بسزایی برخوردار است.
حلیم تصریح کرد:‌ این طرح با اعتباری بالغ بر ۲۱۰ میلیارد ریال اجرایی و عملیاتی می‌شود که ۸۵ درصد از اعتبارات مورد نیاز برای اجرای پروژه توسط دولت و ۱۵ درصد باقیمانده از طریق مردم تامین می‌شود که آورده‌های مردم نیز در قالب تسهیلات بانکی شرکت تعاونی جعفرآباد به آنها تامین می‌شود.
فرماندار شهرستان بیله‌سوار بیان کرد:‌ از یک هزار هکتار اراضی تحث پوشش طرح آبیاری نوین ۳۷۰ هکتار آبیاری قطره‌ای برای باغات و ۶۳۰ هکتار آبیاری بارانی تحت فشار با روش سنترپیوت برای مزارع انجام می‌شود که امیدواریم هر چه زودتر شاهد اجرایی و عملیاتی شدن این طرح در منطقه باشیم.
وی گفت:‌ با اجرای این طرح شاهد افزایش تولید محصولات زراعی کشاورزان و باغداران منطقه به میزان ۴ هزار تن می‌شویم که در کنار این امر اجرای آبیاری نوین سبب اشتغال‌زایی مستقیم بیش از ۳۰۰ نفر در منطقه و ایجاد برخی فرصت‌های شغلی غیرمستقیم نیز می‌شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر