صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۴:۲۸ ب.ظ
0
مدیرعامل شرکت برق اردبیل خبر داد

خودکفایی ۶ شهرستان اردبیل در برق‌رسانی

مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل گفت: در 6 شهرستان استان اردبیل هیچ شهر و آبادی از نعمت برق بی‌بهره نیست و در حوزه برق‌رسانی به خودکفایی رسیده‌اند.

وراوی :

وراوی: علیرضا علیزاده پیش از ظهر امروز در مراسم افتتاح نیروگاه بادی نیر اظهار کرد: سبد تولید انرژی‌های متنوع در استان اردبیل در یک ظرفیت و بستر مناسب وجود دارد و در بهره‌برداری از انرژی بادی، خورشیدی، ژئوترمال و آبی به همراه سیکل ترکیبی شامل آب و بخار در سطح کشور پیشتاز هستیم.
وی با بیان اینکه آمادگی داریم تا تجهیزات و امکانات انرژی خورشیدی را به صورت مشترک با تامین هزینه از سوی اهالی استان و شرکت‌ها و ادارات و شرکت برق اجرایی و عملیاتی کنیم، گفت: وزارت نیرو با قیمت مناسب و تضمینی شایسته از سرمایه‌گذاران در این حوزه حمایت می‌کند و آمادگی دارد تا ۵۲۰ تومان برق تولیدی آنها را بخرد.

مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل یادآور شد: وزارت نیرو تلاش می‌کند تا در استان‌های مختلف با جذب سرمایه‌گذاران این حرکت مورد تاکید و توجه قرار گیرد که امیدواریم در این باب نیز بتوان یک کار جدی و رو به جلو را انجام داد.

علیزاده تصریح کرد‌:‌ وزارت نیرو تلاش می‌کند تا در استان‌های مختلف با جذب سرمایه‌گذاران این حرکت مورد تاکید و توجه قرار گیرد که امیدواریم در این باب نیز بتوان یک کار جدی و روبه جلو را انجام داد.

وی افزود: ما هفت روستا و چهار پاسگاه مرزی را بهره‌مند از انرژی خورشیدی کردیم و سایت شرکت برق استان را با ظرفیت ۶۰ کیلووات و به زودی ساختمان استانداری را به ظرفیت ۱۰۰ کیلووات بهره‌مند از انرژی خورشیدی خواهیم کرد تا زمینه برای استفاده مطلوب و راحت این انرژی فراهم آید.

مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل ادامه داد: تمام توانمان را به کار گرفتیم تا از همه ظرفیت استان در تولید برق استفاده کنیم به طوری که در حال حاضر سه برابر مصرف استان تولید برق در این استان اتفاق می‌افتد که بخشی از آن به خارج از کشور صادر می‌شود.

علیزاده شاخص استان را در بهره‌مندی تمام روستاییان از نعمت برق یادآور شد و عنوان کرد: ما در روستاهای زیر ۲۰ خانوار برق‌رسانی را آغاز کردیم به طوری که به تعداد محدودی این کار در حال انجام است.

این مسئول گفت: در ۶ شهرستان اردبیل شامل نیر، ‌نمین، پارس‌آباد، سرعین، کوثر و اردبیل ساکنان شهرها و همه آبادی‌ها از نعمت برق بهره‌مند هستند و به زودی جشن خودکفایی تامین و انتقال برق به این مناطق را برگزار می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت برق استان اردبیل یادآور شد:‌ تنها در چهار شهرستان خلخال، گرمی، مشگین‌شهر و بیله‌سوار تعداد محدودی از روستاهای زیر ۱۰ خانوار و حتی ۵ خانوار وجود دارد که برق‌رسانی به آنها تا پایان امسال به انجام می‌رسد.

علیزاده محدودیت منابع فسیلی و زیانبار بودن این منابع را به محیط زیست یادآور شد و تصریح کرد: تولید یک کیلوولت برق از طریق سوخت فسیلی یک کیلوگرم گازهای آلاینده را وارد محیط زیست می‌کند.

وی در پایان سخنان خود افزود: اگر در کشور مصرف روزانه برق یک‌هزار کیلوولت باشد بنابراین هزاران کیلوگرم گازهای آلاینده وارد فضا شده و به آلودگی بیشتر کمک می‌کند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر