صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۴ | ۶:۰۶ ب.ظ
0
مدیرکل منابع طبیعی استان اردبیل خبر داد

ثبت سند ۹۵ درصد اراضی ملی پارس آباد مغان به نام دولت

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: 95 درصد از اراضی ملی شهرستان پارس آباد مغان به نام دولت سند مالکیت صادر شده است.

وراوی :

وراوی: شهامت هدایت در حاشیه افتتاح ساختمان اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پارس آباد به وجود ۷۰ هزار هکتار عرصه ملی و ۱۲۰۰ هکتار عرصه جنگلی در حاشیه رودخانه مرزی شهرستان پارس آباد اشاره کرد و افزود: تمام تلاش و جدیت بر این است تا یک تعادل‌سازی مناسبی را در فعالیت‌های این حوزه شاهد باشیم.
وی با بیان اینکه ۹۵ درصد از اراضی ملی شهرستان پارس آباد به نام دولت سند مالکیت صادر شده است، به حوزه های آبخیزداری شهرستان پارس آباد در سه حوزه قنبرلو، سیفی خانلو و قوری چای اشاره و جمعیت استفاده کننده از مراتع این منطقه را ۳۰ هزار دامدار و ۶ هزار خانوار عنوان کرد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل به ظرفیت خوب نهال‌کاری ایستگاه بذر نهال مغان در شهرستان پارس آباد اشاره و مساحت این ایستگاه را حدود ۲۰۰ هکتار اعلام کرد و گفت: ایستگاه بذر و نهال این شهرستان با اینکه هر سال ۳۰ هزار اصله نهال تولید می کند اما ظرفیت و توان تولید و عرضه بیش از این را دارد و می تواند علاوه بر تامین بخش زیادی از نهال مورد نیاز شهرستان های استان اردبیل، به برخی استان های مجاور نیز نهال صادر کند.

شهامت خواستار افزایش آگاهی مردم پیرامون محدوده های منابع طبیعی و اراضی ملی و افزایش یگان های حفاظت از زمین های ملی شد.

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر