صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۴۷ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان سرعین گفت:‌ براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با جذب اعتبارات مورد نیاز سد «کرده‌ده» سرعین بعد از ۱۴ سال توقف عملیات اجرایی خود را از سر گرفت.

وراوی :

وراوی: عاطف ناصری در آغاز عملیات اجرایی سد کرده‌ده سرعین اظهار داشت: از سال ۸۰ به مدت ۱۴ سال بود که سد کرده‌ده شهرستان سرعین به دلیل برخی مشکلات و ناهماهنگی‌ها و اجرای غیراصولی و غیرفنی راکد و متوقف مانده بود که با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های انجام شده عملیات اجرایی این سد امسال از سر گرفته شد.
فرماندار شهرستان سرعین بیان کرد: برای عملیات اجرایی این سد ۱۸ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفته شده که خوشبختانه این میزان اعتبارات تخصیص خوبی داشته و توانستیم با جذب این میزان اعتبار عملیات اجرایی این سد را آغاز کرده و آن را وارد چرخه فعالیت کنیم.
وی گفت: این سد در سطح ۱۴ هکتار از زمین‌های منطقه با ظرفیت آبگیری ۱۲۷ هزار مترمکعب احداث می‌شود که ۱۵۰ هکتار پایاب برای این سد تعریف شده است که با تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه مهم در شهرستان سرعین شاهد رونق و توسعه بخش کشاورزی این شهرستان می‌شویم.
ناصری افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده و با تسریع در عملیات اجرایی سد «کردده» شهرستان سرعین مهرماه امسال به بهره‌برداری رسیده و آماده آبگیری می‌شود که کشاورزان و زارعان منطقه می‌توانند با استفاده از ظرفیت این سد محصولات کشاورزی خود را رونق و توسعه بدهند.
فرماندار شهرستان سرعین تصریح کرد: علاوه بر بخش کشاورزی این سد ظرفیت عظیمی در جلب و جذب هر چه بیشتر گردشگران و مسافران به منطقه با توجه به گردشگرپذیر بودن شهرستان دارد که باید تلاش کنیم با توسعه فضای سبز و جنگل‌کاری در اطراف این سد سبب رونق و توسعه حوزه گردشگری این منطقه شویم.
وی با تاکید بر احداث کمپ‌های اقامتی در اطراف این سد بیان کرد: تامین زیرساخت‌های لازم برای حضور گردشگران در منطقه می‌تواند زمینه ترغیب و تشویق آنها را در این منطقه فراهم آورد که بر همین اساس در نظر داریم با احداث کمپ‌های اقامتی در این منطقه و اطراف سد کرده‌ده زمینه حضور هر چه بیشتر گردشگران را در آن فراهم اوریم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر