صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱۲:۴۶ ب.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: اعتبارات لازم برای احداث تالارشهر اردبیل تأمین شد که پیش‌بینی می‌کنیم این پروژه تا پایان سال ۹۵ افتتاح شود.

وراوی :

وراوی: مجید خدابخش با اشاره به شروع به کار برخی از پروژه‌های بزرگ در استان، اظهار داشت: پروژه پل معلق مشگین‌شهر یک پروژه عظیم برای گردشگری استان اردبیل است که عملیات احداث این پل نیمه تمام بود که با پیگیری‌های مداوم سرمایه‌گذار مربوطه این پروژه را به اتمام رساند و در هفته گذشته حدود ۵ هزار نفر از آن بازدید کردند.
وی گفت: در شورای برنامه‌ریزی استان اردبیل برای ساماندهی راه ارتباطی مشگین‌شهر اعتبار لحاظ شده است که امیدواریم با مناسب شدن جاده ارتباطی این شهرستان،‌ گردشگران بسیاری از این پروژه بازدید کنند.
استاندار اردبیل افزود: مشکل کارخانه فولاد مشگین‌شهر که در واقع بر سر مالکیت زمین بین مردم و منابع طبیعی بوده، خوشبختانه به نفع مردم و سرمایه‌گذار رأی صادر شده است که در آینده نزدیک عملیات اجرایی خود را آغاز می‌کند.
خدابخش با اشاره به پروژه راه آهن اردبیل تصریح کرد: حدود ۲۵ میلیارد دلار از اعتبارات دولتی ایران در اختیار کشور چین است که به دلیل تحریم‌های بانکی قرار بر این بود که به پشتوانه این اعتبارات، چین پروژه‌های ایران را فاینسس کند که تا به امروز انجام نشده است.
وی بیان کرد: حدود ۲۰۰ میلیون یورو برای تکمیل راه‌آهن اردبیل اعتبار مورد نیاز است که قرار شد از این محل تأمین شود و حتی پیمانکار نیز انتخاب شد ولی تا به امروز شاهد آغاز به کار این پروژه نبودیم.
استاندار اردبیل افزود: به دلیل اهمیت راه‌آهن برای مردم استان این موضوع را در هیئت دولت طرح کردیم که نهایتا قرار شده است از صندوق توسعه ملی، با اجازه رهبر معظم انقلاب برای این پروژه اعتبار تخصیص یابد.
خدابخش گفت : در سال گذشته حدود ۱۱۵ میلیارد تومان اعتبار دولتی برای شهرداری‌های استان اردبیل پرداخت شده که سهم شهرداری اردبیل ۴۸ میلیارد تومان بوده ولی متأسفانه در شهرهای استان به لحاظ اعتبار تخصیص یافته شاهد پیشرفت‌های عمرانی چشم‌گیری نیستیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر