صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۳۵ ب.ظ
0

کارشناس و مشاور امور تغذیه اردبیل گفت: سفره‌های رنگین چه در زمان افطار و چه سحری قطعاً به سوء هاضمه و ناراحتی‌های معده منجر می‌شود.

وراوی :

وراوی: غلامرضا حمید‌خلق اظهار کرد: سفره‌های رنگین و مصرف غذاهای پر از چربی و نمک و قند قاتل اصلی معده هستند و مصرف حجیم غذاها قطعا به ناراحتی‌های مزمن و تشدید بیماری‌های معده و گوارشی کمک می‌کند.
وی ضرورت تدوین یک آیین‌نامه مشخص و معلوم را در ترویج تغذیه سالم در ماه مبارک رمضان یادآور شد و ادامه داد: روزه‌داران باید برای تضمین سلامتی خود به حذف روغن و نمک آن هم به مقدار زیاد در غذاهای روزانه خود پرهیز کنند.

کارشناس و مشاور امور تغذیه اردبیل یادآور شد: خانواده‌ها باید از غذاهای پر‌چرب و سرخ‌کردنی در ایام ماه مبارک رمضان چه هنگام سحر و چه افطار پرهیز کنند و کدبانوها نیز باید به پخت غذاهای سالم با اصول تغذیه مناسب همراه با تقویت مصرف میوه و سبزیجات کمک کرده و از مصرف نوشابه‌های گازدار و برخی از مواد مضر سلامتی پرهیز کرده و به جای آن از لبنیات نیز استفاده کنند.

حمید‌خلق، مصرف به اندازه کافی میوه و سبزیجات را عاملی جدی در کاهش تشنگی‌های روزه‌داران توصیف کرد و گفت: مصرف عسل در ماه مبارک رمضان برای روزه‌داران توصیه می‌شود، چرا که بهترین و کامل‌ترین ماده غذایی به‌ویژه در درمان بسیاری از بیماری‌های گوارشی است.

وی با بیان اینکه باید از خوردن و خوابیدن بلافاصله در هنگام سحری پرهیز شود، بیان کرد: باید به زمان صحیح خوابیدن بعد از یک ساعت گذشتن از صرف غذا در سحری و همچنین خوابیدن زمان عصر توجه کرده و بتوان نشاط واقعی را در این ماه به دست آورد.

کارشناس و مشاور امور تغذیه اردبیل توصیه دین اسلام را توصیه به رعایت اعتدال در تغذیه اعلام کرد و ادامه داد: باید به سمتی حرکت کنیم تا در ماه مبارک رمضان امر سلامتی و جلوگیری از هرگونه سوء تغذیه به‌خوبی فراهم آید.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر