صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۱:۲۱ ب.ظ
0
عضو هیئت مدیره انجمن ملی عسل ایران:

راه‌اندازی بازارچه عسل در اردبیل

عضو هیئت مدیره انجمن ملی عسل ایران گفت:‌ بازارچه عسل در ۳ مسیر جاده خلخال، آستارا و بند الماس راه‌اندازی می‌شود.

وراوی :

وراوی: سیدفردین صفوی صبح امروز در جلسه ساماندهی عسل‌فروشان ورودی‌های استان اردبیل اظهار داشت: این بازارچه کاملا به شکل سنتی در قالب آلاچیق و غرفه‌های متعدد است و علاوه بر فروش عسل ناب اردبیل برخی سوغاتی‌های استان نیز از جمله آش دوغ، صنایع دستی، حلوای سیاه و محصولات کشاورزی به نمایش گذاشته می‌شود.
وی با اشاره به اینکه راه‌اندازی این ایستگاه عسل فروشی در بند الماس علاوه بر جذب مشتریان داخلی و خارجی می‌تواند در راستای شناسایی عسل ناب اردبیل بسیار موثر باشد، گفت: امیدواریم مسئولان نیز در این راستا حمایت ویژه‌ای داشته باشند.
عضو هیئت مدیره انجمن ملی عسل ایران یکی از مشکلات راه‌اندازی بازارچه عسل در اردبیل را مشکل برق و آبرسانی به محل نمایشگاه برشمرد و تصریح کرد: امیدواریم شرکت توزیع نیروی برق استان و اداره آب و فاضلاب در این راستا همکاری لازم را با اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان داشته باشند.
صفوی با بیان اینکه جشنواره برداشت عسل برای نخستین بار در استان بعد از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، افزود: در این جشنواره تمامی تولیدکنندگان عسل زنبور استان حضور می‌یابند تا عسل ناب اردبیل را به نمایش بگذارند.
وی بیان کرد: تمامی عسل‌فروشان ورودی‌های استان جمع‌آوری شده است و با همکاری سازمان جهاد کشاورزی، فرمانداری اردبیل و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان هیچ گونه عسل‌فروشی در ورودی‌های شهر وجود ندارد و نظارت همه‌جانبه‌ای بر این امر وجود دارد.
رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل با بیان اینکه اتحادیه لبنیات و عسل‌فروشان اردبیل نیز در راستای نظارت همه‌جانبه بر فروش لبنیات و عسل در استان راه اندازی می‌شود، تصریح کرد: راه‌اندازی این اتحادیه می‌تواند نقش بسزایی در ارائه و فروش عسل و لبنیات باکیفیت به مصرف‌کنندگان داشته باشد.
صفوی اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم اعتماد مردم و کشورهای منطقه را نسبت به عسل ناب اردبیل جذب کنیم باید برنامه‌ریزی کاملا مناسب و راهبردی برای توسعه صنعت زنبورداری در استان انجام شود که این امر نیازمند حمایت‌های جدی استاندار اردبیل و مسئولان مربوطه است.
وی افزود: سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل در صورت اختصاص ۵ میلیارد تومان به اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان می‌تواند کمک شایانی به شکوفایی صنعت زنبورداری در اردبیل انجام دهد که امیدواریم در این راستا تدابیر ویژه‌ای اتخاذ شود.
رئیس اتحادیه تعاونی کشاورزی زنبورداران استان اردبیل با بیان اینکه مهمترین بازار هدف عسل اردبیل کشورهای عربی و همجوار است، گفت: امیدواریم با حمایت مسئولان شاهد رونق صادرات عسل به این مناطق باشیم تا مشکلات فروش عسل زنبورداران نیز حل شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر