صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۴ | ۳:۲۳ ب.ظ
0

پدر علم کویرشناسی و چهره ماندگار جغرافیا گفت: بزرگترین خطری آبهای گرم سرعین تهدید می کند احداث غیر اصولی و کارشناسی نشده برج ها و مراکزی اقامتی است که باعث ازبین رفتن منابع آبی می شود

وراوی :

وراوی: پرفسور پرویز کردوانی در حاشیه همایش با طبیعت مهربان باشیم که در سرعین برگزار شد گفت:هرمنطقه بسته به نوع شرایطش استعدادی دارد و سرعین با سرشارترین استعداد ها در نوع خود یکی از بی نظیرترین در ایران وشاید دنیا است .
وی تصریح کرد:سرعین چشمه های آبگرم عالی و با مقدار دبی آب زیاد دارد که باید اسخترها وهتلهای مجهزتری بسازند.
پدرکویرشناسی ایران با اشاره به اینکه در شهرسازی سرعین آشفتگی دیده می شود افزود :مسئولین باید در احداث مراکز اقامتی و تجاری دقت کنند تا میزان حفاری برای ساخت چنین مراکزی عاملی برای نابود ی منابع آبی این شهر نشود ، بزرگترین خطری آبهای گرم سرعین تهدید می کند احداث غیر اصولی و کارشناسی نشده برج ها و مراکزی است که باعث ازبین رفتن منابع آبی میشود و نمونه های اینچنی که باعث ازبین رفتن منابع آبی شده در خود ایران و خارج از کشور به وفور است که صدمات غیر قابل جبران خواهد داشت.
وی تصریح کرد:با توجه به اینکه سرعین دومین شهری است که بیشترین مراکز اقامتی را در ایران دارد باید در دفع فاضلاب این مراکز دقت شود و قطعا رخنه فاضلاب شهری به آب های زیر زمینی این منطقه استثنایی، خطرات جبران ناپذیری را بدنبال خواهد داشت.
وی با یاد آوری این که هیچ کجای ایران توانمندی سرعین را ندارد افزود:بهترین قسمت سبلان در این سمت است که باعث بو جود آمدن منطقه زیبای آلوراس ، آبهای معدنی گورگو و همچنین چشمه های آبگرم شده است .
پرفسور کردوانی اظهار داشت: تمام موهبت های طبیعی در این شهرستان وجود دارد که در کشورهای مدرن دیده نمی شود و تنها باید امکانات رفاهی و تفریحی مطابق با سلیقه های مختلف ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه سرعین مثل عروسی است در زمستان تاج گل سفید بر سر دارد، تصریح کرد :در هیچ جای دنیا چنین جاذبه ای وچشمه های استثنایی ،با این تعداد آبگرم وجود ندارد که در وسط زمستان گردشگر بعد از گذراندن اوقات و تفریح در پیست اسکی در نزدیکترین مسافت بتواند در آبگرم طبیعی استحمام کند و این شرایط توریسم عربی را شیفته خود کرده است.
پرفسور کردوانی با اشاره به واردات ۵۰درصدی مواد غذایی گفت:با ید به کشاورزی این منطقه توجه شود و مواد غذایی طبیعی که مورد توجه گردشگران است تولید بومی شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر