صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۷ ب.ظ
0

معاون توسعه تجارت خارجی صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: ترکیه اصلی ترین کشور تامین کننده کالاهای وارداتی این استان محسوب می شود.

وراوی :

وراوی: صدیف بیگ زاده تصریح کرد: بر اساس آمار اخذ شده از گمرک استان عمده کالاهای وارداتی استان در سال جاری شامل پلیت باتری، قسمتی از شیرهای صنعتی، کجاله پنبه دانه و کاغذ دکور خام است.
وی افزود: جمع بندی های صورت گرفته نشان می دهد بیشترین واردات کالاهای خارجی به این استان از ترکیه انجام می شود که نزدیکی و دسترسی آسان از دلایل آن است.

معاون توسعه تجارت خارجی صنعت، معدن و تجارت استان با تاکید به محدودیت بازارهای وارداتی افزود: در بخش صادرات نیز با محدودیت کشورهای هدف مواجه هستیم و در سال جاری عمده کشورهای مقصد صادراتی استان آذربایجان و عراق بوده است.

بیگ زاده تحولات منطقه جنگ در برخی کشورهای همسایه را از دلایل محدود شدن بیش از پیش کشورهای صادراتی دانست و گفت: عمده کالاهای صادراتی استان شامل سیب زمینی، پیاز، مصنوعات پلاستیکی، نوشابه و آب معدنی است.

وی با تاکید به ضرورت تنوع بخشی به بازارهای خارجی استان اضافه کرد: صنعت و معدن بازارهای ۱۵ کشور را جهت توسعه تجارت خارجی مطالعه کرده و مهمترین نیازها و پتانسیل های استان احصا شده است.

معاون توسعه تجارت خارجی صنعت، معدن و تجارت استان محدود بودن کشورهای طرح تجارت خارجی را عاملی برای تاثیرپذیری کل تجارت خارجی استان با تحولات کشورها دانست و گفت: تجار باید با مطالعه بیشتر بازارهای خود را توسعه دهند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر