صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱:۱۲ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت:‌ تیم‌های متشکل از دامپزشکی، جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های مرتبط برای نظارت بر تولید و توزیع نهاده‌های دامی به مردم در شهرستان بیله‌سوار تشکیل شده است.

وراوی :

وراوی: آرام حلیم صبح امروز در جلسه بررسی بیماری‌های مشترک بیان انسان و دام در بیله‌سوار اظهار داشت: تیم‌های متشکل از دامپزشکی، جهاد کشاورزی و سایر دستگاه‌های مرتبط برای نظارت بر تولید و توزیع نهاده‌های دامی به مردم در شهرستان بیله‌سوار تشکیل شده تا با نظارت و بازرسی در این حوزه بتوانند جلوی شیوع برخی بیماری‌ها را بگیرند. فرماندار شهرستان بیله‌سوار از نبود هیچ گونه بیماری آنفلوآنزای پرندگان در شهرستان بیله‌سوار خبر داد و گفت:‌ با بررسی‌های انجام شده و براساس گزارش‌های دریافتی تاکنون هیچ گونه نشانی از بیماری آنفلوانزای پرندگان در شهرستان بیله‌سوار مشاهده نشده که برای تداوم این امر رصد مستمر و کنترل واحدهای تولید و پرورش طیور انجام می‌شود.

وی تصریح کرد:‌ با توجه به اینکه آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شمال کشور مشهود بوده برای جلوگیری از ورود این بیماری به شهرستان بیله‌سوار با وجود مسافت و فاصله طولانی با شمال کشور باید اقدامات و اطلاع‌رسانی‌های لازم در این حوزه انجام شود تا شاهد این بیماری در بین پرندگان در بیله‌سوار نباشیم. حلیم افزود:‌ باید در این زمینه با همکاری نیروی انتظامی، پلیس راهور، دامپزشکی و برخی نهادهای مرتبط از ورود این بیماری به شهرستان جلوگیری کرده و تلاش و جدیت بر این باشد تا تمامی موارد بهداشتی رعایت شود تا در این حوزه شاهد این گونه بیماری‌ها در استان باشیم.

فرماندار شهرستان بیله‌سوار بیان کرد: با توجه به اینکه در مناطق شهری و روستایی شهرستان‌ بیله‌سوار اغلب خانوارها به پرورش طیور می‌پردازند بنابراین ضروری است تا در این زمینه موارد ایمنی و بهداشتی را رعایت کرده و در صورت مشاهده هرگونه علائم و موارد مشکوک این موارد را گزارش دهند تا در اسرع وقت نسبت به آن رسیدگی شود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر