صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱:۳۲ ب.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: به منظور صیانت از نیروی کار در واحدهای تولیدی و صنعتی استان، با تمام توان مدافع حقوق قانونی کارگران ذوب آهن اردبیل هستیم.

وراوی :

وراوی: مجید خدابخش در نشست با کارگزان کاخانه ذوب‌آهن اردبیل و مدیران دستگاه‌های مرتبط در محل استانداری اردبیل اظهار داشت:‌ باید نیروی انسانی و کار در واحدهای صنعتی و تولیدی استان اردبیل صیانت شده و تحقق مطالبات و خواسته‌های قانونی آنها در اولویت باشد.
رئیس شورای اداری استان اردبیل با اعلام حمایت از تحقق مطالبات کارگران کارخانه ذوب آهن اردبیل بیان کرد:‌ با تمام توان، مدافع حقوق قانونی کارگران ذوب آهن اردبیل هستیم و تلاش می‌کنیم تا خوسته‌های این کارگران تلاشگر را از مبادی مربوطهبا رایزنی‌های لازم تامین کنیم.
وی با اشاره به سابقه پیگیری‌های انجام‌شده برای حل مشکلات این مجموعه تصریح کرد: عادی‌سازی وضعیت کارخانه از دغدغه‌های ما بوده و در حال حاضر از بین گزینه‌های پیشنهادی، مناسبت‌ترین گزینه برای راه‌اندازی مجدد ذوب‌آهن اردبیل این است که بانک صادرات ایران به عنوان بانک عامل و شریک کارخانه با راه‌اندازی شرکتی، مبادرت به خریداری و تملک قانونی سهم سرمایه‌گذار کند.
خدابخش افزود: کارگران این واحد صنعتی به جای تحصن و یا تجمعات صرفا اعتراض‌آمیز، حدود ۱۰ نفر را از بین خود برای پیگیری مسائل کارخانه انتخاب و افراد منتخب حل شدن مشکلات پیش آمده را از طریق ارتباط با مدیران مربوطه و شخص استاندار تا حصول نتیجه پیگیری کنند.
استاندار اردبیل گفت: بانک صادرات استان با دریافت موافقت اولیه هیئت مدیره بانک صادرات ایران مراحل قانونی وحقوقی تملک کارخانه را آغاز کرده که امیدواریم با اتمام این مراحل، کارخانه به طور قطعی تعیین تکلیف و کارگران آن مجددا مشغول به کار شوند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر