صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱:۳۹ ب.ظ
0

دبیر اتاق بازرگانی استان اردبیل گفت: این استان در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی توان و ظرفیت بالایی دارد.

وراوی :

وراوی: حسین وثوقی ایرانی عصر یکشنبه در حاشیه دیدار با رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: استان اردبیل در زمینه صادرات خدمات فنی و مهندسی به کشورهای منطقه خاورمیانه می تواند نقش تاثیرگذاری ایفا کند.

وی با اشاره به توان نظام مهندسی و فارغ التحصیلان رشته های فنی در این استان تصریح کرد: در زمینه خدمات فنی و مهندسی نباید تنها به بازارهای داخلی اکتفا کنیم و باید به بازارهای خارجی چشم داشته باشیم.

دبیر اتاق بازرگانی استان با اشاره به حجم گسترده فارغ التحصیلان مهندسی در استان و نیز کاهش فرصت های شغلی برای این تعداد فراغ التحصیل تاکید کرد: این عوامل حضور در بازارهای منطقه را ضروری کرده است.

وی افزایش اشتغال و رشد درآمد برای استان بویژه قشر مهندسان را از دیگر نیازهای ورود به بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی برشمرد و بیان داشت: این مهم در زمینه معدن و صنعت نیز باید مد نظر قرار گیرد.

وثوقی ایرانی با بیان اینکه امروز منطقه خاورمیانه ظرفیت جذب بالغ بر ۲۰ میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی را دارد، متذکر شد: در این زمینه کشور عراق به دلیل قرابت های مشترک سیاسی و دینی می تواند جایگاه ویژه ای داشته باشد.

وی با اشاره به صادرات غیرنفتی شش میلیارد دلاری ایران به عراق در سال گذشته عنوان کرد: از این میزان بالغ بر ۱.۵ میلیارد دلار خدمات فنی و مهندسی بوده که باید در این خصوص استان اردبیل نیز سهم داشته باشد.

این مسئول با اشاره به اختصاص بیش از ۳۰ میلیارد دلار بودجه عمرانی برای سال جاری یادآور شد: با توجه به توانمندیهای بالقوه استان نیاز است که در این زمینه وارد شده و سهمی از بازار عراق را در اختیار بگیریم.

وی در این خصوص مدیریت صادرات را مورد تاکید قرار داد و افزود: باید با ادغام شرکتهای کوچک فعال در زمینه خدمات فنی و مهندسی و تشکیل شرکتهای هلدینگ در پروژه های بزرگ بین الملی ورود کنیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر