صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱ تیر ۱۳۹۴ | ۱:۵۳ ب.ظ
0

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی گفت: در حال حاضر 90 میلیارد تومان اعتبار در حساب دستگاه‌های دولتی است که باید تا 20 تیر ماه سال جاری این اعتبارات جذب شود.

وراوی :

وراوی: مصطفی افضلی‌فرد اظهار کرد: باید در جذب این اعتبارات پیگیری‌ها و اقدامات اساسی و جدی انجام شود تا حق و حقوق مردم نادیده گرفته نشده و این اعتبارات به خزانه برگشت نخورد.
وی با بیان اینکه باید پیش‌تر از این، این جذب اعتبارات انجام می‌شد تا این شرایط به حالت تعجیل نمی‌افتاد، تصریح کرد: انتظار داشتیم مسئولان استانی به تدریج و در طول یک سال اخیر این جذب اعتبارات را انجام می‌دادند تا کار به روزهای پایانی کشیده نشود.

دبیر کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به سهم ناچیز استان اردبیل از صندوق توسعه ملی اشاره کرد و گفت: ما هم در بخش کشاورزی و هم صنعت جلساتی را با رئیس صندوق توسعه ملی داشتیم تا سهمیه استان‌های محروم و کمتر توسعه‌یافته که رقم ناچیزی است به صورت دقیق مشخص شده و اطلاع‌رسانی شود که تاکنون در این زمینه حرکتی انجام نشده است.

افضلی‌فرد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: اینکه سقف برخورداری از تسهیلات را پنج میلیارد تومان اعلام کردند، منطقی به نظر نمی‌رسد و ما اعتراضمان را در این زمینه اعلام کردیم، چراکه به هیچ وجه این تعیین سقف به حال استان‌های کمتر توسعه‌یافته مساعد نبود.

وی بیان کرد: مسئولان استان اردبیل با دعوت از سرمایه‌گذاران شبه‌دولتی همچون بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام به ویژه بنیاد برکت و دیگر نهادها سعی کردند تا پروژه‌های اقتصادی تعریف کنند که این پروژه‌ها در مناطق مختلف مورد حمایت سرمایه‌گذاران قرار گیرد.

افضلی‌فرد اضافه کرد: در برخی از شهرها این جذب و حمایت از سرمایه‌گذاران انجام شده تا سرمایه‌گذاری با ترک استان به فکر سرمایه‌گذاری در سایر مناطق نباشد.

نماینده مردم اردبیل،‌ نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی لزوم تسهیل و روان‌سازی در فرآیند صدور مجوزها را ضروری اعلام کرد و ادامه داد: ما به شدت از طولانی شدن فرآیند جذب سرمایه‌گذاران رنج می‌بریم به طوری که پیچ و خم‌های اداری نارضایتی‌های بسیار زیادی را به همراه داشته است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر