صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ | ۳:۱۷ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: به‌منظور کاهش آمار اعتیاد به مواد مخدر در سطح شهرستان بیله‌سوار باید مناطق آلوده به مواد مخدر در این شهرستان شناسایی و کنترل شود.

وراوی :

وراوی: آرام حلیم پیش از ظهر امروز در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر شهرستان بیله‌سوار اظهار داشت: آثار زیانبار توزیع و مصرف مواد مخدر برای خانواده‌ها و جوانان باید توسط فرهیختگان و رسانه‌ها معرفی و اطلاع‌رسانی شود.
وی با بیان اینکه همه دستگاه‌های عضو این شورا باید ظرفیت‌های خود را در این زمینه بکار گیرند تا آثار زیانبار مواد مخدر در جامعه و خانواده‌ها به حداقل برسد، افزود:‌ در این زمینه باید از همه توان فرهنگی شهرستان از جمله ظرفیت اصحاب قلم و رسانه، تشکل‌های مردم نهاد به نحو شایسته استفاده شود.
حلیم برگزاری نمایشگاه‌ها، تبلیغات محیطی شهری، برگزاری مسابقات ورزشی، پر کردن و ساماندهی اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان، احیای نقش تربیتی معلمان، بهره‌مندی و هدایت توان دانشجویان دانشگاه‌ها با ارائه مقالات و پایان‌نامه‌ها و از همه مهم‌تر معرفی آثار زیانبار مواد مخدر به خانواده ها، دانشجویان و دانش‌آموزان را از دیگر راهکارهای مبارزه و مقابله با این پدیده شوم عنوان کرد.
فرماندار شهرستان بیله‌سوار تصریح کرد: استکبار جهانی اهداف خود را در راستای ضربه زدن به کشور با ترویج مصرف مواد مخدر دنبال می‌کند و برای تحقق اهداف خود جوانان این مرز و بوم را هدف قرار داده است که باید در این زمینه اقدامات شایسته‌ای را برای مصون‌سازی و مراقبت از جوانان در برابر این بلای خانمانسوز انجام دهیم.
وی با تاکید بر شناسایی و کنترل نقاط آلوده شهرستان بیله‌سوار بیان کرد: ما باید نوجوانان و جوانان را در مورد مضرات مصرف مواد مخدر آگاه کرده و دسترسی آنها را برای تهیه مواد مخدر به حداقل برسانیم تا بتوانیم در این مسیر با موفقیت بیشتری عمل کنیم.
حلیم خواستار کنترل و ساماندهی قلیان‌سراها و برخی مراکز تجاری شهرستان بیله سوار برای مقابله با توزیع مواد مخدر شد و گفت: همه نهادها و به ویژه مردم باید در مبارزه با این پدیده شوم با احساس مسئولیت بیش از پیش اقدام و عمل کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر