صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ | ۳:۲۰ ب.ظ
0

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت:‌ تلاش بر این است تا با استفاده از ظرفیت‌های جدید قانونی و مجازات جایگزین حبس گام‌های موثری در راستای کاهش جمعیت کیفری در زندان‌های استان اردبیل برداریم.

وراوی :

وراوی: حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی پیش از ظهر امروز در بازدید از زندان مرکزی اردبیل اظهار داشت: بررسی وضعیت مددجویان و رسیدگی به مشکلات آنان به صورت چهره به چهره از اهداف این بازدید بوده که امیدواریم بتوانیم در این حوزه در حد امکان مشکلات مطرح شده را رفع کنیم.
رئیس کل دادگستری استان اردبیل افزود: تلاش و جدیت بر این است تا در کنار برخورد قاطع با جرایم خشن و اخلالگران نظم و امنیت ملی، با استفاده از ظرفیت‌های جدید قانونی و مجازات جایگزین حبس گام‌های موثری در راستای کاهش جمعیت کیفری برداشته شود.
وی با اشاره به اینکه هدف از زندانی کردن مجرم در قانون نظام مقدس اسلامی اصلاح و بازگردندان فرد به آغوش گرم خانواده و جامعه است، گفت: باید در این راستا تمامی مسئولان و دست‌اندرکاران امر تلاش و جدیتی واقعی داشته باشند تا شاهد جامعه‌ای سالم و با کمترین میزان جرائم باشیم.
قاصدی با تاکید بر لزوم بکارگیری مددجویان در کارگاه‌های اشتغال و فنی و حرفه‌ای بیان کرد:‌ این امر یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در امر اصلاح و تربیت مددجویان زندان‌ها بوده چرا که با استفاده از آموزش‌های ارائه شده در این مراکز زمینه برای اشتغال و ورود مددجویان بعد از آزادی از زندان به بازار کار فراهم شده و گرایش آنها به سمت جرائم کاهش می‌یابد.
بازدید از قسمت‌های مختلف زندان از جمله بازدید از بندهای نگهداری مددجویان، بازدید از کارگاه‌های ایجاد اشتغال، بازدید از واحدهای فرهنگی و واحدهای بهداشتی از دیگر برنامه های مسئولان بازدیدکننده از زندان مرکزی اردبیل بود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر