صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ | ۳:۲۳ ب.ظ
0

مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر گفت:‌ برنامه‌های ویژه‌ای برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان تدارک دیده شده که از اوایل تیرماه در مشگین‌شهر اجرایی می‌شود.

وراوی :

وراوی: محمدرسول حسین‌نژاد صبح امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای غنی‌سازی اوقات فراغت بیش از ۹ هزار دانش آموز به بهترین نحو ممکن در سطح شهر انجام شده که در این راستا دانش‌آموزان از ایجاد کلاس‌های فوق برنامه در داخل مدارس نیز بهره‌مند خواهند بود.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه مدارس در تابستان تعطیل می‌شود اما تربیت هرگز تعطیل نمی‌شود، گفت: در این راستا آموزش و پرورش با ایجاد ۵ پایگاه آموزشی در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌اموزان در مراکز این شهر اقدام کرده که پژوهش‌سرای آموزش و پرورش و دارالقرآن با برنامه‌های آموزشی ویژه تابستان به صورت شیفتی برای خواهران و برادران مراجعه کننده خدمات آموزشی ارائه می‌کنند.
وی با تاکید بر اهمیت ورزش در غنی‌سازی اوقات فراغت دانش آموزان تصریح کرد: سالن‌های ورزشی همراه با مربی در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته که در این فصل با استقبال خوب دانش‌آموزان مواجه خواهد بود و سعی داریم با برنامه‌ریزی مناسب برای کشف و تقویت استعدادهای ورزشی دانش‌آموزان و شکوفایی آنان در حوزه ورزش و تندرستی بکوشیم.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان مشگین‌شهر از همکاری اداره کل میراث فرهنگی برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان خبر داد و افزود: با همکاری مسئولان میراث فرهنگی سعی در برپایی کلاس‌های سفالگری، فرش بافی، نقاشی، کارهای دستی و هنری و آموزش موسیقی به دانش‌آموزان با استفاده از مربیان کارشناس در موارد یاد شده داریم.
وی با اشاره به ظرفیت‌های گردشگری و ضرورت معرفی جاذبه‌های طبیعی سبلان بیان کرد: قرار است صعود به قله سبلان توسط ۱۷۰ نفر از فرهنگیان و دانش‌آموزان در این فصل با توافق و تأمین هزینه‌ها از سوی مسئولان در سطح استانی انجام شود که در این راستا خواستار یک تیم پزشکی، آمبولانس، بی‌سیم‌های کوتاه برد، وسیله نقلیه، کوله پشتی و هماهنگی با میراث فرهنگی برای استفاده از آبگرم شابیل و پوشش خبری این صعود در رسانه‌ها هستیم.
حسین‌نژاد با اشاره به اینکه یکی از نیازهای این شهرستان توسعه فضاهای آموزشی و علمی است گفت: امیدواریم با حمایت دولت و مسئولان استانی شاهد ارتقای فضاهای علمی و آموزشی در این شهر باشیم تا شاهد نتایج علمی عالی از سوی آینده‌سازان این شهرستان در کنکور سراسری باشیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر