صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ | ۳:۳۱ ب.ظ
0

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل گفت: به دلیل دارا بودن ظرفیت‌های بالا در حوزه تولید عسل استان اردبیل موفق به صادرات ۲۳ تن عسل موم‌دار و شهد عسل در ۳ ماهه نخست امسال به کشورهای مالزی و امارات شده است.

وراوی :

وراوی: صادق صالحی عصر امروز در جلسه بررسی صادرات نهاده‌های دامی استان اردبیل به داخل و خارج از کشور اظهار داشت:‌ استان اردبیل نقش و سهم مهمی در تولید انواع نهاده‌های دامی و پروتئینی در سطح کشور داشته و در این حوزه جایگاه مهمی دارد.
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه تولید گوشت سفید و قرمز در اردبیل بیش از نیاز استانی است، افزود: هر ساله تولیدات استان اردبیل در این حوزه به نقاط مختلف کشور و حتی کشورهای خارجی دیگر صادر می‌شود.
وی از صادرات ۵ هزار قطعه شاه میگو برای نخستین بار از استان اردبیل خبر داد و گفت: این مقدار شاه میگوی تولیدی در استان امسال از اردبیل به مقصد جمهوری آذربایجان صادر شده که این بیانگر ظرفیت بالای استان اردبیل در این حوزه است.
مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل با بیان اینکه در ۳ ماهه نخست امسال ۷۷۰ تن پا و پنجه مرغ به کشور ویتنام صادر شده است، تصریح کرد: در این مدت ۲۴ تن مرغ منجمد تولید استان اردبیل نیز به کشور افغانستان صادر شده است.
صالحی بیان کرد: امسال یک میلیون و ۶۷۴ قطعه جوجه یک روزه گوشتی به کشور آذربایجان و یک میلیون و ۵۶۰ هزار قطعه تخم‌مرغ نطفه‌دار گوشتی نیز به کشورهای افغانستان، عراق و جمهوری آذربایجان ارسال شده است.
وی با اشاره به ظرفیت‌های استان اردبیل در حوزه تولید عسل و موم زنبور عسل اظهار کرد: به دلیل دارا بودن ظرفیت‌های بالا در این حوزه استان اردبیل موفق به صادرات ۲۳ تن عسل موم‌دار و شهد عسل به کشورهای مالزی و امارات شده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر