صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۴۶ ب.ظ
11
وراوی :

وراوی: با نزدیکی به اوان انتخابات فضای سیاسی شهرستان  حال و هوای خاصی به خود می گیرد که بعضا برخی ها در این فضا ابرهای چرکینی را ایجاد می کنند که محصول این ابرها تولید اکاذیب، شایعات و بعضا جوک های خنده دار می شود.

اخیرا  یکی از سایت های محلی که در بین مخاطبان مشگین شهر به ” معمار تنش و دروغ” معروف گشته در راستای تنوع بخشی به شاهکارهای خود اقدام به عرضه جدیدترین محصول خود با برند ” جوک انتخاباتی” در بازار سیاسی شهرستان کرده است.

این سایت که دامن زدن به برخی شایعات ، دروغ ، غلوو ایجاد فضای روانی را در کارنامه خود دارد  که برگرفته از نیت های سیاسی و بعضا برای وصول به مطامع سیاسی است اخیرا با ترتیب سناریویی اقدام به ایجاد فضای روانی له کاندیدای مورد نظر خود و علیه کاندیداهای مقابل، جریان همسو با خود کرده است.

قرار دادن نظرسنجی در این برهه ، به نظر می رسد ناشی از ترس و وحشت ایجاد شده در دل این جریان به دلیل وضعیت مناسب کاندیدای رقیب در افکار عمومی و مقبولیت وی است و القاء اینکه ” نماینده فعلی با ریزش شدیدرای ” مواجه است انجام گرفته و همزمان با این اقدام در تلاشی بی پایان قصد قالب کردن افرادی را به افکار عمومی دارند که اصولا نه با منطق سیاسی موجود شهرستان سازگار است  و نه اقبالی از سوی مردم به این افراد وجود دارد .

این اقدام در حالی صورت می گیرد که نتیجه نظرسنجی نیز واجد همان ویژگی اخیر الذکر است . توجیه “محرر” به نتیجه نظرسنجی در سایت مذکور مبتنی بر این است که اولا  IP محور بوده و برای هر نفر یک رای در نظر گرفته شده بود که البته این استدلال هم کاملا موهن و بی اساس است چرا که همان یک نفر کاربر کافیست تا دکمه مودم خود را روشن و خاموش کند تا امکان شرکت مجدد در نظرسنجی برایش فراهم شود .ثانیا آنچنان نتیجه این نظرسنجی برای خودشان هم غیر عادی آمده که صریحا اعلام کردند که “نمی توان آن را بعنوان میزان رای مردم دانست” . ٍثالثا دلیل  افزایش و رشد میزان رای برخی کاندیداها را محبوبیت او در میان برخی از اقشار جامعه عنوان کردند که آن هم در نوع خود مهر تاییدی بر بی اهمیتی و نمایشی بودن نظرسنجی مورد نظر است.

البته از این جنس اقدامات از سوی این سایت به وفور دیده می شود که ناشی از ساده نگری خود یا مردم است .چرا که هم تاثیر گذاری این سایت در افکار عمومی مورد تردید است و هم مردم مشگین شهر آنچنان آگاه هستند که سره را از ناسره تشخیص داده و به اقدامات طنز گونه این سایت ریشخند بزنند.

کاملا مشخص است که فرآیند این نظرسنجی اشتباه بوده و نتیجه آن منجر به تولید “جوک انتخاباتی ” و نهایتا عرضه زود هنگام به بازار سیاسی شده است. چرا که چهره های جدید که منتسب به جریان “اصولگرایی”  است در شرایطی پا به عرصه میگذارند که فضا فضای مناسب برای حضورشان نیست و ضمنا مردم مشگین شهر نشان دادند که زیاد به این اشخاص اقبال ندارند چرا که یکی از جریان های انحرافی در انتخابات گذشته با بکارگیری همه فنون سیاسی و برخی جنگ های روانی ناکام از عرصه سیاسی در آمد و با عملکرد قابل قبول و گشایشی که اخیرا در حوزه های مختلف بواسطه تلاش نماینده فعلی در شهرستان ایجادشده عرض اندام سایر چهره ها کاملا بعید به نظر می رسد .

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
11 دیدگاه
 • مهران
  جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ در ۱۰:۲۸
  2
  1

  زنده باد اسدی نماینده شجاع ونترس ترس براندام رقیبان انداخته
 • مدافع حق
  چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ در ۱۸:۵۱
  4
  2

  اگر کور هم در این شهر بود براحتی تشخیص میداد با آمدن دولت تدبیر و نفوذ اسدی در این دولت چه اقداماتی انجام شده است و انصافا هرچند اسدی اشتباهاتی دارد اما باید گفت اسدی بار عرضه ترین و فعال ترین نماینده تاریخ مشگین است . و مطمءنا این دوره هم با اقتدار نماینده مردم شریف مشگین شهر است.
 • یاران جعفرزاده
  چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ در ۱۸:۳۴
  2
  4

  نماینده فقط صفر
 • سیاسی با تجربه
  چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ در ۱۴:۴۷
  4
  0

  آبروی ملکی را ادم هایی مثل قاسمی بردن . دلیل شکست ملکی همین ادم هان . باید دورو برشو پالایش کنه مهندس ملکی
 • یاران ملکی
  چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۱۴
  2
  4

  نماینده جسور و شاخص + چهره ملی+ مغز اقتصاد جهان + مهندس – دکتر- پروفسور ملکی .
 • مسعود- م
  چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۸
  4
  1

  چگونه ممکن است چهره شناخته شده یک جریان با مکر و حیله و غلو و .. ناکام از انتخابات بیرون اید بعدبا در شدن فضای حاکم سیاسی و به روی آمدن جریانی منعطف یک فردی که دو کلاس سواد نداره بیاد رای اولی بشه اونم در صورتی که مردم از اسدی و اقداماتش راضی اند . اصلا هیچ کس این قبوا نمینه و واقعا هم به گفته نویسندهخ شبیه جوک است .
 • آگاه سیاسی
  چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۵
  4
  0

  عیبی نداره عده ای هوس خودی نشان دادن کردند . و در حال و هوای بهارند .! بله فضا برای حضور این تیپی ها اصلا وجود نداره . چهره ملی که اخیرا به همت وراوی به کسوت تقلب جهانی شهرت گرفت و بازهم به همت این سایت در ادبیات فارسشی رفوزه شد . با همه دبدبه و کبکبه و حمایت های جریان احمدی نژادی ها و فریب مردم با دکتر دکتر و نتوانست در فضای سیاسی شهرستان جا بگیرد . حالا افراد منتسب به این جریان ها چگونه می توانند در این فضا خودی نشان دهند .
 • بالاوغلان
  چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ در ۰۹:۱۸
  4
  1

  آقا جان مردم بچه نیستند که نتیجه این انتخابات سایت معلومه مسخره بازی آخه عیسی لو را کی میشناسه؟؟ اصلا اون کی؟

دیدگاه شما درباره این خبر