صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۵ ق.ظ
0

رشد قارچ‌گونه مدارس فوتبال در اردبیل در فصل تابستان و ایام فراغت نوجوانان و جوانان زمینه فعالیت و سوداگری آنها را فراهم کرده تا به هر شکل ممکن از فضای به وجود آمده استفاده کرده و بتوانند نام و آوازه‌ای برای خود به وجود آورند.

وراوی :

وراوی: اگر در سطح شهر به ویژه در میادین و خیابان‌های اصلی نگاهی بیندازیم، متوجه می‌شویم که این روزها بیشترین تبلیغات مربوط به آغاز کلاس‌های مدارس فوتبال است که با عناوین مختلف و با استفاده ابزاری از عکس و تصاویر بزرگان فوتبال این دیار و حتی و با بهره‌گیری از عناوین دهان پرکن لیگ‌های جهانی و باشگاه‌های معتبری از رئال مادرید، بارسلونا، آرسنال و غیره سعی بر این است تا خانواده‌ها فرزندان خود را در این مدارس ثبت‌نام کنند تا در این بازار پرهیاهو عده‌ای منافع خاص خود را به جیب بکشند.
اما اینکه چه کسانی مجوز می‌دهند تا این تبلیغات گاه ضد فوتبالی و با بهره‌گیری از عناوین مختلف و حتی دروغ و کذب شکل بگیرد و در سطح شهر شاهد نصب و راه‌اندازی بدون مجوز و بدون نظارت بنرها و تابلوهای تبلیغاتی مدارس فوتبال هستیم باید تأملی کرد و مسائل پشت پرده را به خوبی دید.

مدارس فوتبال به گونه‌ای وارد بازار داغ تبلیغات و رقابت گاه منفی و ضد فوتبال شده‌اند که با کنار گذاشتن بسیاری از واقعیت‌ها تنها به جذب استعدادهای نونهال، نوجوان و جوان متمرکز شده و سعی می‌کنند با برجسته کردن تعدادی بازیکن که سرانجام و عاقبت آنها نیز گاه نامعلوم و نامشخص است فقط به فکر جیب و مصالح خود باشند و کمتر به یک واقع‌بینی و واقع‌گرایی روی بیاورند.

* تعطیلی مدارس فوتبال فاقد مجوز

در این ارتباط رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل که از روزهای گذشته به خانواده‌ها در مورد فعالیت مدارس فوتبال فاقد مجوز هشدار داده بود بار دیگر به صراحت اعلام کرد که مدارس فوتبال فاقد مجوز را تعطیل می‌کنیم.

صمد نوتاش می‌افزاید: مدارس فوتبال غیرمجاز که از هیئت فوتبال استان پروانه فعالیت نگرفته‌اند حق فعالیت نداشته و در صورت مشاهده برخورد قانونی با آنها انجام می‌شود.

وی ادامه می‌دهد: مدارس فوتبال باید طبق تعرفه مصوب شهریه بگیرند و دریافت هرگونه وجه اضافی تحت هر عنوانی ممنوع است.

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل یادآور می‌شود: مدارس فوتبال برای برگزاری هرگونه مسابقه و برپایی اردو باید قبل از تشکیل از هیئت فوتبال استان مجوز بگیرند که در غیر این صورت طبق آیین‌نامه پروانه مدرسه فوتبال آنها ابطال می‌شود.

نوتاش به خانواده‌ها توصیه کند که قبل از ثبت‌نام فرزندان خود در مدارس فوتبال از داشتن پروانه فعالیت مدارس اطلاع به دست آورند.

وی تصریح می‌کند: فقط مدارس فوتبال مجاز حق شرکت در فستیوال فوتبال و طرح استعدادیابی را خواهند داشت و به غیر از آنها به هیچ مدرسه‌ای مجوز حضور داده نخواهد شد.

رئیس هیئت فوتبال استان اردبیل می‌گوید: تمام تلاش ما بر این است تا بتوانیم به این وضعیت به وجود آمده در شهر اردبیل و سایر مناطق سر و سامان دهیم و از مجموعه شهرداری و مسئولانی که مجوز نصب بنر و دیگر امکانات تبلیغاتی را صادر می‌کنند انتظار می‌رود در صدور مجوز برای تبلیغات این مدارس قوانین و مقررات و مجوز قانونی این مدارس را مدنظر قرار دهند.

بر اساس این گزارش، رشد قارچ‌گونه مدارس فوتبال در اردبیل در سال‌های اخیر به ویژه در فصل تابستان و ایام فراغت نوجوانان و جوانان زمینه فعالیت و سوداگری آنها را فراهم کرده تا به هر شکل ممکن از فضای به وجود آمده استفاده کرده و بتوانند نام و آوازه‌ای برای خود به وجود آورند.

یکی از اولیا و مراجعان به این مدارس اعلام می‌کند: به رغم تبلیغاتی که این مدارس فوتبال دارند کمترین امکانات و فضای مطلوب را برای فعالیت جوانان و نوجوانان ما مهیا کرده‌اند و فقط به ظاهر قضایا و جذب افراد آن هم در یک رقابت ناسالم فکر می‌کنند.

حجت شرافتی می‌افزاید: جالب اینجاست که این مدارس گاه شهریه‌های نامتعارفی را درخواست می‌کنند و وعده عجیب و غریبی را در پرورش و تقویت فوتبالی‌ها اعلام می‌کنند که به ذهن هیچ ابوالبشری خطور نمی‌کند.

اما گله‌مندی اکثر اولیا و پدر و مادران فرزندانی که برای ثبت‌نام به این مدارس مراجعه کرده‌اند مشاهده واقعیت‌ها فراتر از تبلیغاتی که این مدارس انجام می‌دهند و گاه چنان وانمود می‌کنند که حتی در یک ترم سه ماهه می‌توانند فرزندان آنها را به یک اسطوره فوتبالی همانند مسی و رونالدو تبدیل کنند که این هم در نوع خود جالب توجه است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر