صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۳ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۱۱ ب.ظ
0

پدر گیاه‌شناسی ایران گفت: دامنه‌های سبلان 475 گونه گیاهی دارد که اکثر آنها در سطح جهان و کشورمان بی‌نظیر است.

وراوی :

وراوی: عزیز جوانشیر در نشست با جمعی از فعالان حوزه گیاهان دارویی در اردبیل اظهار کرد: بنده خود در سبلان بارها حاضر شدم و در مورد گونه‌های مختلف گیاهان رستنی در این کوه تحقیقات و بررسی‌هایی را انجام دادم به‌طوری که پنج گونه گیاهی در این کوه مرتفع وجود دارد که در سطح دنیا و کشورمان بی‌نظیر است.
وی تصریح کرد: از ۴۷۵ گونه گیاهی در دامنه سبلان، ۳۰ گونه آن در منطقه آذربایجان بی‌نظیر است که نمونه‌های مشابه آن را نمی‌توان در جایی دیگر پیدا کرد.

پدر گیاه‌شناسی ایران، استان اردبیل را معدن عمل‌آوری و پرورش گیاهان دارویی توصیف کرد و گفت: در سبلان به راحتی می‌توان صدها گونه بی‌نظیر را برداشت کرده و نسبت به فرآوری آن برای تولید گیاهان دارویی اقدام جدی و اساسی انجام داد.

جوانشیر در بخش دیگری از سخنان خود افزود: ما به راحتی می‌توانیم در این استان با توجه به توانمندی‌ها، تولید و فرآوری گیاهان دارویی را به عنوان یک اولویت جدی مورد توجه قرار دهیم تا یک زمینه و بستر مناسب برای ایجاد فرصت‌های اشتغال در این حوزه برای علاقمندان و فارغ‌التحصیلان دانشگاهی به وجود آید.

این استاد دانشگاه بیان کرد: وجود این گیاهان بی‌نظیر فرصتی را فراهم کرده تا بهتر و مطلوب‌تر بتوان در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده و حرکت‌های جدی و مؤثر را به نتیجه رساند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر