صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۷ ق.ظ
0

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: طی سه ماهه اول سالجاری تعداد 12 نفر به علت سوء مصرف مواد مخدر در استان اردبیل جان خود را از دست داده‌اند.

وراوی :

وراوی: دکتر ولیزاده با اشاره بر آمار مرگ و میر ناشی از سوء مصرف مواد مخدر از خانواده‌ها خواست تا با مراقبت و نظارت بیشتر، از افتادن جوانان و نوجوانان خود به دام این بلای خانمانسوز پیشگیری کنند.
وی افزود: طی سه ماهه اول سالجاری تعداد ۱۲ نفر به علت سوء مصرف مواد مخدر در استان اردبیل جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد ۱۰ نفر مرد و ۲ نفر زن هستند.

وی اضافه کرد: این تعداد مرگ و میر در مقایسه با سال ۹۳ که ۱۵ نفر بوده، کاهش ۲۰ درصدی را نشان می‌دهد.

دکتر ولیزاده با اشاره به مرگ ۳۸ نفری ناشی از عوارض مصرف این مواد طی سال ۹۳ در استان و افزایش ۷۳ درصدی آن در مقایسه با سال ۹۲، خواستار توجه جدی تر تمامی دستگاه ها به موضوع مبارزه با مواد مخدر شد و افزود: مرگ‌های ناخواسته فقط بخشی از عوارض مصرف مواد مخدر هست و دامنه معضلات فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی مواد مخدر بسیار فراتر از آن است، به نحوی که در ریشه یابی بسیاری از معضلات اجتماعی از قبیل اختلافات خانوادگی و طلاق، سرقت، قتل و جنایت و … می‌توان رد پای مواد مخدر را پیدا کرد که این مشکلات بخصوص با مصرف مواد مخدر صنعتی جدید و روانگردان‌ها محسوس تر و برجسته تر شده است.

وی خاطرنشان کرد: واحد جدیدی در آزمایشگاه پزشکی قانونی اردبیل در حال راه اندازی است که با بهره برداری از آن در آینده نزدیک امکان شناسایی و تشخیص بخش اعظمی از مواد مخدر جدید صنعتی و روانگردان‌ها در اردبیل امکانپذیر خواهد بود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر