صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ | ۴:۰۴ ب.ظ
0

رئیس کل دادگستری استان اردبیل گفت: ‌‌10 ‌‌کلاهبردار ‌را شناسایی و دستگیر کردیم که اغلب در پرونده‌های سنگین ورود پیدا کرده و سعی در کلاهبرداری از افراد مراجعه‌کننده به دادگستری را داشتند.‌

وراوی :

وراوی: حجت‌الاسلام محمدعلی قاصدی در گرامیداشت هفته قوه قضائیه پیش از ظهر امروز در اردبیل اظهار کرد: تمام تلاش ما بر این است تا با سازمان‌دهی کارها به کاهش ورودی پرونده‌ها، رسیدگی به موقع، امر صلح و سازش، نظارت مستمر بر پرونده‌ها و پیگیری امور توجه جدی داشته باشیم و در کنار آن کیفیت آرای صادر شده را بالا برده و به تقویت فرهنگ صلح و سازش در جامعه کمک کنیم.
وی به سالم‌سازی دستگاه قضا و نظارت‌های مستمر بر این مجموعه اشاره کرد و گفت: در داخل تشکیلات قضایی بیش از ۹ هیئت و تشکیلات روند فعالیت دادگستری را زیر نظر دارند به طوریکه از دیوان عالی کشور گرفته تا حفاظت و اطلاعات، هیئت‌های نظارت و… به صورت دوره‌ای از تشکیلات قضایی استان بازرسی کرده و در کنار آن در صورت وجود مشکلات و نارسایی‌ها آنها را به مسئولان امر گوشزد می‌کنند.

رئیس کل دادگستری استان به حجم عظیمی از آمار رسیدگی به پرونده‌ها و اوراق شکل‌ گرفته در این زمینه اشاره کرد و افزود: ما در طول سال بحث ملاقات مردمی را نیز در رسیدگی به شکایات و گله‌مندی‌ها به انجام می‌رسانیم به طوریکه در طول هفته بیش از ۵۰ نفر مراجعه حضور داریم که سالانه به مشکلات سه هزار نفر مراجعه‌کننده رسیدگی می‌کنیم.

قاصدی از اعمال ماده ۱۸ در ارتباط با صدور احکام قطعی با دلایل و مدارک مستندات اشاره کرد و ادامه داد: ما امکان رسیدگی مجدد به پرونده‌ها را داریم به طوریکه از بین ۶۵۸ پرونده‌ای که درخواست بازبینی مجدد داده بودند در قالب ماده ۱۸ رسیدگی مجدد انجام شد و در ۱۱۸ مورد پرونده حکم نقض شده و پرونده برای رسیدگی مجدد به محاکم قضایی بازگردانده شده است.

وی بحث بایگانی و امحای پرونده‌های بسته شده را یادآور شد و بیان کرد: در طول سال ۳۰۰ هزار پرونده مورد پایش و بررسی نهایی قرار می‌گیرد تا امکان ثبت اسناد و مدارک داخل این پرونده‌ها مد نظر بوده و زمینه امحای آن فراهم آید.

قاصدی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: به طوریکه ما در سال گذشته بیش از ۹۸۸ هزار پرونده را پایش، ثبت و اسکن کرده و زمینه امحای آنها را فراهم آوردیم.

وی به کمبود نیروی انسانی و حجم مراجعات به دادگستری اشاره کرد و ادامه داد: ما در تشکیلات قضایی استان به رغم کمبودهای بسیار زیاد با تمام توان و ظرفیت با همکاری قضات و کارکنان تلاشمان بر ایجاد رضایتمندی بیشتر است.

دستگیری تعدادی دلال در حوزه قضایی برای کلاهبرداری از مردم

‌ رئیس کل دادگستری استان اردبیل اظهار کرد: سال گذشته با همکاری حفاظت و اطلاعات تعدادی از افراد دلال و کار چاه‌کن را شناسایی کردیم که سعی می‌کردند بین صاحب پرونده و قاضی رابط غیرقانونی بوده و با دریافت مبالغی از صاحب پرونده به بهانه سفارش به قاضی به سوءاستفاده و کلاهبرداری دست بزنند که ما جلوی این کار را گرفته‌ایم.

قاصدی تصریح کرد: ما تعداد ۱۰ نفر از این افراد را شناسایی و دستگیر کردیم که اغلب در پرونده‌های سنگین ورود پیدا کرده و سعی در کلاهبرداری از افراد مراجعه‌کننده به دادگستری را داشتند که با صدور احکام سنگین اجازه ندادیم این افراد به دلالی‌های خود ادامه دهند.

وی در ادامه گفت: سیاست‌گذاری ما بر این است تا در استان اردبیل با متخلفان در هر موقعیت و جایگاهی باشد، برخورد کنیم و از همه افراد دلسوز جامعه انتظار داریم دستگاه قضا را در این هدف‌گذاری خود همراهی کنند.

قاصدی افزود: ما مصمم هستیم تا برخوردهایمان بدون تبعیض و براساس قانون باشد و در انجام رسالت خود در جلوگیری از تخلفات و مفاسد اقتصادی و یا سایر تخلفات با قوت و قدرت با فرد متخلف برخورد کرده و جلوی این حرکت‌ها را بگیریم.

وی بیان کرد: هر چند عده‌ای سعی می‌کنند با فضاسازی و جوسازی علیه دستگاه قضا در مسیر رسیدگی به پرونده‌های مختلف اختلال ایجاد کنند اما ما از این هیاهوها و جوسازی‌های کاذب هراسی نداریم و تمام تلاشمان را به کار گرفتیم تا یک بستر مناسب و قابل اعتماد در رسیدگی به همه جرایم و تخلفات را با قوت و شدت فراهم بیاوریم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر