صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۵ تیر ۱۳۹۴ | ۴:۱۰ ب.ظ
0

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل گفت: به دنبال سفر رئیس جمهور پروژه شبکه پایاب سد خداآفرین به عنوان پروژه شاخص مطرح شد که قرار است با اعتباری بیش از 840 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه آب و خاک در منطقه مغان اتفاق بیفتد.

وراوی :

وراوی: عدیل سروی اظهار کرد: تمامی درخواست‌ها و برنامه‌های حمایتی در دولت تدبیر و امید از سوی کشاورزان فعال جمع‌بندی و برآورد شده به طوریکه ما شاهد مصوب شدن اجرای برخی از پروژه‌ها نظیر شبکه پایاب سد خداآفرین هستیم که زمینه به زیر کشت رفتن ۶۲ هزار هکتار از اراضی مغان را با کشت آبی فراهم می‌آورد.
وی تصریح کرد: این پروژه با مشارکت جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای اجرا می‌شود و زمینه اشتغال بیش از ۲۰ هزار نفر را در این مناطق فراهم می‌آورد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: بنا به دستور مقام معظم رهبری در مهار آب‌های سطحی در استان‌های مرزنشین هشت میلیارد دلار منابع از صندوق توسعه ملی اختصاص یافته که ۹ استان در سطح کشور از آن بهره‌مند هستند.

سروی سهم استان اردبیل را از این محل یک میلیارد دلار برای اجرایی شدن پروژه‌های مختلف در شمال استان اعلام کرد و افزود: در بهره‌مندی از حوزه آبریز ارس طرح‌های خوبی در این بخش اجرایی و عملیاتی می‌شود و سعی بر این است تا از این ظرفیت تحولی بهتر از گذشته استفاده کنیم.

وی به وضعیت مطلوب کشت محصولات کشاورزی در سال زراعی جاری اشاره کرد و ادامه داد: به رغم آن که در سال گذشته ما با سرمازدگی باغات و خشکسالی اراضی زراعی روبه‌رو بودیم امسال وضعیتمان به مراتب مطلوب‌تر است و پیش‌بینی تولید بیش از ۳٫۵ میلیون تن در حوزه‌های مختلف را انجام داده و مد نظر داریم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: با توجه به اینکه محور اول توسعه استان بخش کشاورزی است همه باید در تقویت تولید و سرمایه‌گذاری این بخش با ارزش افزوده بسیار زیاد و اشتغالزایی بالا تلاش کنیم و اجازه ندهیم تا مشکلات و نارسایی‌ها بیش از گذشته دامن کشاورزان را بگیرد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر