صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۶ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۹ ب.ظ
0
معاون حمل و نقل سازمان راهداری کشور:

نصب دستگاه‌های GPS بر روی ناوگان عمومی مسافربری

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت:‌ برای نخستین بار دستگاه‌های GPS بر روی وسایل نقلیه عمومی از جمله اتوبوس نصب می‌شود تا آمار و اطلاعات به صورت دقیق ارزیابی شود.

وراوی :

وراوی: اسماعیل غلامی صبح امروز در آئین تودیع و معارفه مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان اردبیل اظهار داشت:‌ در سال گذشته حدود ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن بار در استان اردبیل جابه‌جا شده که ۹ درصد سهم کشوری بوده و ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر مسافر نیز توسط ناوگان عمومی این استان جابه‌جا شده که ۱٫۲ سهم کشور را استان اردبیل به خود اختصاص می‌دهد.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور تصریح کرد:‌ سهم گمرک بیله‌سوار در جابه‌جایی مسافر ۶ درصد کل کشور بوده و تمامی وسایل نقلیه که از این گمرک تردد می‌کنند ۴ درصد کل استان اردبیل است.
غلامی افزود:‌ تمامی خدمات مسافربری و تجهیز ناوگان عمومی برای آسایش و رفاه مردم است که باید توجه داشته باشیم اساس کار بر روی بحث ایمنی متمرکز بوده و استان اردبیل در زمینه‌های کشاورزی، دامپروری و گردشگری دارای ظرفیت‌های عظیم است که همه این مولفه‌ها حاکی از وجود یک سرمایه عظیم در این استان است.
وی گفت:‌ در سال گذشته بیش از ۵ درصد کاهش تلفات جاده‌ای را در کل کشور داشتیم که قابل قبول بوده ولی در استان اردبیل سال گذشته ۱۸۸ نفر در تصادفات جاده‌ای جان باختند که نسبت به سال ۹۲، ۸ درصد افزایش داشته است.
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور بیان کرد:‌ ایمنی می‌تواند توسعه گردشگری را به دنبال داشته می‌شود که نگهداری، توسعه و اصلاح نقاط پرحادثه جاده‌های کشور در دستور کار سازمان بوده که در سال گذشته حدود ۵۰ میلیارد تومان برای استان اردبیل در رابطه با ساماندهی راه‌ها اعتبار تخصیص یافته است.
غلامی اظهار کرد:‌ افزایش مجتمع‌های خدماتی و رفاهی بین‌راهی تاثیر بسزایی بر حفط ایمنی دارد چرا که رانندگان بعد از پیمودن مسافتی دچار خستگی و خواب‌آلودکی می‌شوند که وجود این مجتمع‌های بین‌راهی برای استراحت رانندگان بسیار حائز اهمیت است.
وی بیان کرد:‌ برای نخستین بار دستگاه GPS بر روی اتوبوس‌های مسافربری نصب می‌شود که در افزایش ایمنی تاثیرگذار بوده و امسال حدود ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیز برای تجهیز جاده‌ها به دروبین‌های ثبت تخلف تخصیص یافته است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر