صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۷ تیر ۱۳۹۴ | ۲:۲۷ ب.ظ
0

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان اردبیل گفت: براساس استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس توسط قضات استان، تعداد محکومان در سه ماهه نخست امسال نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد کاهش یافته است.

وراوی :

وراوی: مراد فتحی در دومین جلسه کمیته ساماندهی امور زندانیان در سال ۹۴ اظهار داشت: براساس آمارهای موجود و بررسی وضعیت عمومی زندان‌ها و نوع جرم محکومان در حال حاضر بیش از ۴۰ درصد زندانیان استان اردبیل را محکومان به مواد مخدر تشکیل می‌دهند.
وی افزود:‌ با توجه به این مسئله باید مسئولان و دست‌اندرکاران امر تلاش و جدیت خود را به کار بگیرند تا با راهکارهای مختلف زمینه‌های کاهش اعتیاد و گرایش افراد به مواد مخدر را در جامعه کاهش دهند تا از آسیب‌های فراوان و تبعات منفی آن در جامعه جلوگیری شود.
فتحی با تشریح آمارهای محکومان مالی زندان‌های استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر بیش از ۶۰۰ نفر محکومان مالی در استان وجود دارد که از این تعداد ۷۲ نفر محکومان مهریه را تشکیل می‌دهند که به دلیل نداشتن شرایط لازم مالی به زندان محکوم شده‌اند.
مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان اردبیل با اشاره به بازدید مکرر و مستمر قضات از زندان‌های استان گفت: در سه ماهه نخست امسال نزدیک به ۲۱۰ مورد بازدید از زندان توسط قضات استان انجام شده که نسبت به سه ماهه سال قبل ۱۷درصد افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: استفاده مراجع قضایی از تأسیسات جدید قانونی سبب شده تا تعداد محکومان در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش یابد که این امر با استفاده از ظرفیت‌های قانون جدید در استفاده از مجازات جایگزین حبس توسط قضات استان صورت گرفته است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر