صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۷ تیر ۱۳۹۴ | ۲:۳۳ ب.ظ
0
مدیرکل کمیته امداد اردبیل:

برگزاری جشن رمضان در اردبیل

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت:‌ جشن رمضان با محوریت طرح محسنین و اکرام روز ۱۴ رمضان به مدت یک هفته در بقعه شیخ‌ صفی‌الدین اردبیل برگزار می‌شود.

وراوی :

وراوی: بهروز زلالی صبح امروز در نشست با خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت:‌ هم اکنون در استان اردبیل ۵ هزار و ۱۰۰ خانوار نیازمند تحت پوشش کمیته امداد هستند که برگزاری طرح محسنین و اکرام با محوریت ثبت‌نام از حامیان برای حمایت از این افراد در اردبیل برگزار می‌شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل تصریح کرد: در جشن رمضان سال گذشته و اجرای طرح محسنین و اکرام ۹۰۰ نفر از خیران و مردم برای حمایت از افراد تحت پوشش در اردبیل ثبت‌نام کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه نمایشگاه توانمندی‌های خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد استان نیز همزمان با آغاز جشن رمضان در بقعه شیخ صفی‌الدین اردبیل برگزار می‌شود،‌گفت: امیدواریم با حضور جدی واستقبال پرشکوه خیران نتوانیم در راستای کمک به افراد تحت پوشش گام اساسی برداریم.
زلالی بیان کرد:‌ در سال گذشته به همت کمیته امداد، خیران و مردم برای ۴۸ هزار نفر ازافراد تحت پوشش کمیته امداد استان اردبیل آئین اطعام و افطاری برگزار شد و در این مراسم ۲۵ هزار پرس غذای گردم و سبد کالا شامل برنج، روغن، گوشت، مرغ و خرما بین افراد تحت پوشش توزیع شد که امسال نیز این برنامه‌ها تداوم می‌یابد.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل افزود:‌ با برنامه‌ریزی‌های اساسی در صدد هستیم سبد کالا بین تمام افراد تحت پوشش کمیته امداد در اردبیل توزیع شود که هم اکنون سبد کالا در بین ۵۰ درصد خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه ۲۶ دفتر کمیته امداد و مراکز نیکوکاری برای دریافت کمک‌های مردمی و ثبت‌نام از حامیان در اردبیل راه‌اندازی شده است، گفت:‌ این مراکز به غیر از ماه رمضان در دیگر ماه‌های سال نیز برای دریافت کمک‌های مردمی و خیران فعالیت می‌کنند.
زلالی با اشاره به اینکه متاسفانه آمار فقر در اردبیل نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است، اظهار کرد:‌ هم اکنون ۹ درصد از خانواده‌های اردبیلی و ۵ درصد از جمعیت استان تحت پوشش کمیته امداد هستند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل بیان کرد: متاسفانه بسیاری از خانواده‌های تحت پوشش در اردبیل با مشکلات بسیاری دست و پنجه نرم می‌کنند که رفع این مشکلات نیازمند حمایت مردم و خیران است تا این خانواده‌ها از چتر حمایتی کمیته امداد خارج شوند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر