صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۷ تیر ۱۳۹۴ | ۲:۵۱ ب.ظ
0
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل خبر داد

سد کوثر با حضور معاون رئیس جمهور افتتاح شد

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: سد کوثر با سرمایه‌گذاری عظیم و پیشرفت 92 درصد و حجم 76 میلیارد مترمکعب آب با حضور معاون اول رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد.

وراوی :

وراوی: داود نجفیان صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات سدهای احداثی در اردبیل اظهار داشت: برای تکمیل سد کوثر به ۵۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم که قرار است، ۴۵ میلیارد تومان آن امسال تأمین شود.
وی افزود: در مجموع با سدهایی که در حال احداث است، ۲۶۶ میلیون مترمکعب حجم تنظیمی آب را شاهد خواهیم بود که برای تکمیل و بهره‌برداری آنها به ۸۰۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل یادآور شد: از محل سفر رئیس جمهور منابع صندوق توسعه ملی یک میلیارد دلار برای مهار آب‌های مرزی در شمال استان پیش‌بینی شده که امسال ۶۰۰ میلیارد تومان از این مبلغ در اختیار شرکت آب و ۲۰۰ میلیارد تومان نیز در اختیار سازمان جهاد کشاورزی قرار می‌گیرد تا نسبت به اجرای طرح‌های آبیاری مدرن اقدام جدی به انجام برسد.

نجفیان با بیان اینکه در جنوب استان تکمیل سد کوثر و بفراجرد جزو اولویت‌ها است، تصریح کرد: برای تکمیل سد بفراجرد از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور تا ۵۰ درصد تامین منابع انجام شده است.

این مسئول از افتتاح سد کوثر با حضور معاون رئیس جمهور در اواخر تیر سال جاری خبر داد و گفت: در برخی از پروژه‌ها با اعمال مهندسی ارزش تلاشمان بر این است تا به وضعیت اجرا و بهره‌برداری از پروژه‌ها سرعت داده و با اولویت نسبت به تکمیل آن اقدام کنیم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل درباره احداث سد عنبران نیز با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیارد تومان یادآور شد: در طرح‌های مطالعاتی‌مان هیچ مشکلی را در جذب اعتبارات نداریم به همین منظور سعی‌مان بر این است تا به موقع این پروژه‌ها تکمیل و آماده اجرا شود.

نجفیان از مطالعه چهار طرح آبی در شهرستان خلخال با حجم تنظیمی ۱۴ میلیون مترمکعب خبر داد و بیان کرد: برای اتمام پروژه‌ها در این منطقه به ۸۱ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم تا شاهد اجرایی شدن و بهره‌برداری از این پروژه‌ها باشیم.

وی تعداد پروژه‌های مطالعاتی در کوثر را سه طرح با تنظیم آب به میزان ۱۹ میلیون مترمکعب اعلام کرد و افزود: در این پروژه‌ها نیز با به ۶۶ میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل با بیان اینکه در نمین احداث دو سد با ظرفیت بیش از ۳ میلیون مترمکعب و نیاز اعتباری ۴۵ میلیارد تومان در دست اقدام است، گفت: در اردبیل نیز اجرای دو سد با ۱۲ میلیون مترمکعب آب تنظیمی و اختصاص ۸۰ میلیارد تومان در اولویت قرار گرفته است.

نجفیان ادامه داد:‌ در مشگین‌شهر یک طرح با اعتبار ۵۵ میلیارد تومان و در گرمی ۵ طرح با ۱۸۰ میلیارد تومان و در پارس‌آباد یک طرح با ۷۰ میلیارد تومان اعتبار و در شهرستان بیله‌سوار نیز یک طرح با رقم سرمایه‌گذاری ۴۰ میلیارد تومان در اولویت اجرا هستند.

این مسئول در پایان سخنان خود گفت: در مجموع در استان اردبیل ۱۷ سد کوچک و متوسط با آب تنظیمی ۱۴۴ میلیون مترمکعب و سرمایه‌گذاری ۲۶۰ میلیارد تومان در حال مطالعه و آغاز عملیات اجرایی است که امیدواریم زمینه و بستر بهره‌برداری از آنها فراهم آید.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر