صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۸ تیر ۱۳۹۴ | ۴:۴۱ ب.ظ
0

راه‌اندازی دانشکده کشاورزی مشگین‌شهر در یک ساختمان مستقل هفت سال است که به دلیل بی‌توجهی مسئولان در واگذاری زمین خاک ‌خورده و به حال خود رها شده است.

وراوی :

وراوی : موضوع زمین این دانشکده زمانی مطرح شد که رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان از واگذاری یک مدرسه مخروبه در کنار قبرستان در اطراف مشگین شهر به نام دانشکده کشاورزی انتقاد کرد و گفت: هفت سالی است که این زمین به حالت صوری واگذار شده اما در واقعیت واگذاری اتفاق نیفتاده است.

گودرز صادقی افزود: در حالی که خود دانشگاه محقق اردبیلی زمینش معارض دارد، دانشکده کشاورزی این دانشگاه در مشگین‌شهر نیز با بلاتکلیفی زمین واگذار شده و به حالت صوری روبه‌روست چراکه راه و شهرسازی و یا تعاون، کار و رفاه اجتماعی این زمین را که در آن یک سالن ورزشی احداث شده به دانشگاه تحویل نمی‌دهد.

وی با انتقاد از تأخیر هفت ساله در واگذاری این زمین برای راه‌اندازی دانشکده کشاورزی در مشگین شهر تصریح کرد: ما تاکنون هیچ تأسیسات و زمینی را تحویل نگرفتیم و همه ادعاها در حد حرف و صبحت است.

رئیس دانشگاه محقق اردبیلی بیان کرد: این ساختمان که فاقد امکانات اولیه است، سالن ورزشی مربوط به کارگران بوده که در سفر رئیس جمهور دولت دهم به عنوان دانشکده کشاورزی جزء زیرمجموعه دانشگاه محقق اردبیلی مصوب شده و ما تاکنون بیش از ۵۰۰ میلیون تومان نیز برای تملک آن هزینه کردیم.

صادقی به شدت از بی‌مسئولیتی مسئولان در واگذاری این مجموعه به دانشگاه انتقاد کرد و ادامه داد: ما چطور می‌توانیم به زمینی که تکلیف آن مشخص نیست و امر واگذاری نیز اتفاق نیفتاده ۹۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته و هزینه کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: براساس اسناد موجود این صورت جلسه که به تأیید اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرسیده و زمین در تصاحب راه و شهرسازی است، اخذ سند برای آن با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود.

اما این اظهارات رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در حالی مطرح شد که مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ گفت: ما زمین این سالن ورزشی را در صورت جلسه‌ای تحویل دادیم تا دانشکده کشاورزی احداث شود که البته سند اصلی به نام راه و شهرسازی است.

حسین منوری افزود: این مجموعه جزء ساختمان‌های مازاد بوده که باید از طریق روال قانونی تحویل دانشگاه محقق اردبیلی شود.

فرماندار مشگین‌شهر نیز با انتقاد از صحبت‌های یک طرفه رئیس دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: این آقا نه تنها زمین را تحویل نگرفته بلکه پیگیر موضوع نبوده و سئوال ما اینجاست که اگر این زمین بلاتکلیف بوده چطور ۵۰۰ میلیون تومان روی آن سرمایه‌گذاری شده است.

ابراهیم امامی تأخیر و تعلل به وجود آمده در عهده‌داری این سالن و زمین را متوجه دانشگاه محقق اردبیلی اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به اینکه این سالن را دانشگاه تحویل نگرفته این مکان به یک محل تخریبی نامناسب و محل سارقان و معتادان تبدیل شده که هر روز تجهیزاتی از این سالن به سرقت می‌رود.

وی بیان کرد: ۴۰ روز پیش دانشگاه محقق اردبیلی متعهد شد تا نگهبانی را در این مجموعه به کارگیری کند اما نه تنها این نگهبان را انتخاب و تعیین نکرده بلکه هر روز نیز مدعیان جدیدی صاحب این سالن می‌شوند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر