صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۸ تیر ۱۳۹۴ | ۴:۵۷ ب.ظ
0

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل گفت: باید دفتر نمایندگی کنسول‌گری آذربایجان در استان راه‌اندازی شود تا بخشی از مشکلات تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی برطرف شود.

وراوی :

وراوی : بهروز پورسلیمان اظهار کرد: پیشنهاد کردیم احیای یکطرفه بازارچه مرزی بیله‌سوار که از اواخر سال ۹۱ توسط دولت آذربایجان متوقف شده بود، اتفاق بیفتد.
وی ضرورت احیا و فعالیت مجدد بازارچه مرزی و صدور مجوز تردد با گذر مرزی را برای مرزنشینان تا شعاع ۴۵ متری توسط دولت آذربایجان در همان منطقه مرزی ضروری اعلام کرد و گفت: این کار که در سال‌های گذشته متوقف شده بود باید فعال شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل ضرورت فعال کردن صندوق ضمانت صادرات ایران در کشور آذربایجان و ایران را برای ضمانت سرمایه‌گذاری‌های بازرگانان و اعتبارسنجی طرف‌های قرارداد ضروری خواند و یادآور شد: پیشنهاد کردیم تا سفیر آذری زبان آشنا به مسائل سیاسی و داخلی در آذربایجان از سوی مسئولان وزارت امور خارجه به‌کارگیری شود.

پورسلیمان تصریح کرد: باید صدور ویزا با دریافت حداکثر ۱۰ مانات توسط دولت آذربایجان در گمرکات مرزی آستارا و بیله‌سوار به انجام برسد و بستر سهولت تردد بین تجار و بازرگانان دو کشور فراهم آید.

این مسئول از انعقاد تفاهمنامه برای ایجاد شهرک سرمایه‌گذاری مشترک در زمینه‌های عمرانی، صنعتی، گردشگری و تولیدی و تجاری خبر داد و افزود: با هدف ایجاد امکان انتقال ارز، ‌انعقاد قرارداد با بانک‌های غیرتحریمی آذربایجان و تعیین تکلیف سرویس‌دهی بانک ملی ایران در باکو پیگیری شده و درصدد حل برخی از موانع هستیم.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل ضرورت راه‌اندازی دفتر نمایندگی کنسول‌گری آذربایجان در شهر اردبیل را به همراه ارتقای مجوز حمل کالاهای همراه مسافر ایرانی از سه به هفت کیلوگرم در مرز بیله‌سوار ضروری اعلام کرد.

پورسلیمان تسریع در تکمیل را‌ه‌آهن میانه – اردبیل – مغان و اتصال به شبکه سراسری راه‌آهن آذربایجان و روسیه را ضروری خواند و اضافه کرد: توسعه و اصلاح راه‌های مواصلاتی اردبیل به گمرک بیله‌سوار به ویژه تکمیل کمربندی شهر بیله‌سوار در اتصال به گمرک باید در اولویت قرار گیرد.

وی اخذ مجوز درصدی از معافیت ترخیص کالا برای گمرک بیله‌سوار را برای رونق‌بخشی به این شهر مرزی ضروری خواند و گفت: تجهیز فرودگاه اردبیل و پارس‌آباد برای بسترسازی منطقه آزاد برای پروازهای خارجی و جلوگیری از وضع عوارض صادراتی برای کالاهای استراتژیک استان امری ضروری و حیاتی است که به طور جدی آن را پیگیری می‌کنیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر