صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۸ تیر ۱۳۹۴ | ۹:۳۴ ب.ظ
0

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد گفت: با آغاز کشت دوم بیش از ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت سویا اختصاص یافت.

وراوی :

وراوی: علی‌اکبر حسنیان بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی کشت سویا در پارس‌آباد اظهار داشت: تولید متوسط سویا در هر هکتار۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم است که با اختصاص ۵ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت دو سویا پیش‌بینی می‌شود تا ۱۴ هزار تن سویا از اراضی این شهرستان برداشت شود .
وی با بیان اینکه بیشتر ارقام کشت شده در این شهرستان L17 و ویلیامز است، افزود: زراعت سویا با متوسط مصرف ۱۲۰ تا ۱۴۰ کیلوگرم بذر در هکتار در کنار مصرف کم آب سبب بهبود خاک و تولید پایداری زراعت بعدی می‌شود و چندین سال متوالی قابل کشت در یک زمین زراعی بوده و نیاز آبی این زراعت دریک سال زراعی ۷ هزار متر مکعب است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد در مورد ارزش غذایی سویا بیان کرد: دانه سویا محتوی ویتامین E است که روی سلامت پوست و مو اثر دارد و از کم خونی جلوگیری می‌کند.
حسنیان تصریح کرد: فیبر موجود در سویا سبب کاهش وزن، کاهش کلسترول و تری گلیسیریدها و افزایش کارکرد روده بزرگ شده و از سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند.
وی اظهار کرد: از کنجاله سویا در تغذیه واحدهای مرغداری استفاده می‌شود و استفاده از روغن نباتی آن نیز درسبد غذای مردم روزبه‌روز در حال افزایش است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پارس‌آباد گفت: برای حمایت از زراعت سویا نزدیک به ۶۷۰ تن بذر اصلاح شده توزیع و سایر نهاده‌ها از جمله کود نیز تامین شده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر