صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۳ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان اردبیل گفت: در حال حاضر سه برج شناور که چهارمین برج نیز در حال راه‌اندازی و نصب بوده با اعتباری بالغ بر ۸.۵ میلیارد تومان در سد یامچی اردبیل نصب شده است.

وراوی :

وراوی: جواد زنجانی صبح امروز در بازدید اعضای شورای سلامت شهرستان اردبیل از سد یامچی و تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل اظهار داشت: در حال حاضر سه برج شناور که چهارمین برج نیز در حال راه اندازی و نصب بوده با اعتباری بالغ بر ۸٫۵ میلیارد تومان و با هدف برداشت آب از بالا دست سد یامچی در فصل گرما و جلوگیری از مشکلات بدبو و بد مزه بودن آب شرب نصب شده است.
فرماندار شهرستان اردبیل گفت: این شناورها که کار ارزشمندی از سوی شرکت آب منطقه‌ای است باید با نظارت کار کند و بازون‌بندی انجام شده مشکلی برای آب شرب وجود نخواهد داشت.
زنجانی در بازدید از مراحل ساخت سیستم آبگیری صیقلی از سد که با هدف برداشت آب از لایه‌های مختلف سد و لایه‌های روی آب و ارتقای کیفیت آب شرب با اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان در حال احداث است، بیان کرد: با راه‌اندازی این سیستم آبگیری صیقلی از سد کیفیت آب بهبود پیدا می‌یابد که این کارها انجام شده و باید تسریع یابد.
رئیس شورای سلامت شهرستان اردبیل در مورد تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل تصریح کرد: آب شرب اردبیل مشکلی از نظر بهداشتی و سلامتی ندارد و باید با ادامه این روند در راستای بهبود هرچه بیشتر کمی و کیفی آب تلاش کنیم.
وی اظهار کرد: این تصفیه‌خانه آب شرب اردبیل با ظرفیت یک هزار و ۲۰۰ لیتر در ثانیه در سال ۸۷ با اعتباری بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان در راستای تصفیه آب شرب اردبیل افتتاح شده و هم اکنون در حال بهره‌برداری است.
زنجانی با تاکید بر امنیت و سلامت مردم به ویژه در بحث آب و نان افزود: با توجه به اینکه جمعیت اردبیل هر روز در حال افزایش است و هم اکنون ۵۱۰ هزار نفر جمعیت با مصرفی معادل ۳۹ میلیون متر مکعب آب استفاده می‌کند و در آینده این مصرف با افزایش جمعیت و گسترش شهرک‌ها افزایش خواهد یافت باید برنامه‌ای جامع برای افزایش و تأمیت آب شرب اهالی اردبیل داشته باشیم و باید اولویت‌ها و کارهای عملیاتی به دور از هرگونه ایده‌پردازی و آرمان‌گرایی را مد نظر داشته باشیم.
فرماندار شهرستان اردبیل با بیان اینکه ظرف ۱۵ سال آینده مصرف آب در اردبیل تا ۲ برابر افزایش می‌یابد و رقم ۸۰ میلیون متر مکعب می‌شود، گفت: باید با همت و همکاری همه مسئولان استانی و نمایندگان باید شرکت آب منطقه‌ای برنامه‌ریزی برای این افزایش مصرف داشته باشند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر