صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۹ تیر ۱۳۹۴ | ۱:۰۵ ب.ظ
1
برای حضور در اجلاس سراسری نظام مهندسی‌ کشور صورت می‌گیرد

احتمال حضور رئیس‌جمهور به همراه ۶۵۰ میهمان کشوری در اردبیل

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل از احتمال حضور رئیس جمهور برای سخنرانی در اجلاس سراسری نظام مهندسی‌ سراسر کشور به میزبانی اردبیل خبر داد.

وراوی :

وراوی: فرید صالحی اظهار کرد: این اجلاسیه به مانند سال‌های گذشته اما برای اولین بار بعد از گذشت ۱۸ سال در رقابت با استان‌های بزرگی همچون آذربایجان شرقی، اصفهان و تهران اواخر تیر ماه به میزبانی اردبیل برگزار می‌شود.
وی افزود: این اجلاس در سال‌های گذشته اغلب در استان‌های بزرگ کشور و کلانشهرها برگزار شده و برای اولین بار با پیگیری‌ها و تلاشی که هیئت مدیره نظام مهندسی استان اردبیل داشتند توانستیم میزبانی این اجلاسیه را برای اردبیل بگیریم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با اشاره به مزایای برگزاری این رویداد بزرگ کشوری در اردبیل گفت: سود و ثمری که برگزاری اجلاس سراسری نظام مهندسی‌ سراسر کشور در اردبیل به همراه خواهد داشت مربوط به تقویت، توسعه و تزریق منابع مالی بیشتر به اقتصاد این استان به ویژه بخش گردشگری و اکوتوریسم است که می‌تواند زمینه مساعد و خوبی را در پیشبرد بهتر امور فراهم آورد.

صالحی با بیان اینکه با برگزاری این اجلاس در اردبیل و در سطح ملی چند روزی مورد توجه رسانه‌ها و همه مخاطبان قرار می‌گیرد، بیان کرد: ما برای این اجلاس ۶۵۰ میهمان کشوری دعوت کردیم که قرار است در پنج هتل سرعین اسکان پیدا کنند.

این مسئول از احتمال حضور رئیس جمهور کشورمان در مراسم آغازین این اجلاسیه سراسری در اردبیل برای ایراد سخنرانی خبر داد و یادآور شد: ما از وزیر راه و شهرسازی، وزیر نفت، ‌ترکان، رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان، معاونان عمرانی استانداری‌های کشور، شهرداری‌های کلانشهرها و بسیاری از معاونان و وزرای دولت یازدهم دعوت کردیم تا در این مراسم حضور پیدا کنند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل ادامه داد: قرار است به نمایندگی از مجلس نیز تعدادی از کمیسیون عمرانی مجلس در این اجلاس حضور پیدا کنند که قطعا برگزاری این رویداد بزرگ در استان اردبیل طی روزهای ۳۰ و ۳۱ تیر ماه نتایج مثبت و موثری را برای این استان به همراه خواهد داشت.

صالحی تصریح کرد: ما از ماه‌ها پیش در تدارک برگزاری این اجلاسیه سراسری بزرگ هستیم که جا دارد از همکاری‌ها و همراهی‌های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل، استاندار اردبیل، معاونان استاندار و دستگاه‌های مختلف به ویژه شرکت برق، مخابرات، حمل و نقل، ‌فرودگاه‌، اصحاب رسانه، صدا و سیما، شهرداری اردبیل و سرعین، نیروی انتظامی و راهنمایی و رانندگی که همکاری‌های تنگاتنگی را در برگزاری این رویداد کشوری داشتند قدردانی کنیم.

وی گفت: امیدواریم با تلاشی که همکاران ما در نظام مهندسی استان اردبیل انجام می‌دهند بتوانیم در هجدهمین دوره این اجلاسیه در استان اردبیل میزبان شایسته‌ای برای نظام مهندسی‌ کشور باشیم.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان اردبیل با بیان اینکه در این اجلاسیه کارگروه‌های تخصصی و سخنرانی‌ها را در مجتمع فرهنگی هنری فدک اردبیل شاهد خواهیم بود، افزود: شرکت‌‌کننده‌ها پیرامون مسائل عمرانی و ساخت و ساز در قالب کارگروه‌های تخصصی در این دو روز به بحث و تبادل نظر می‌پردازند و قرار است تراز بودجه‌ای کشوری نظام مهندسی نیز در این اجلاس تعیین شود.

صالحی در پایان عنوان کرد: ما تلاش می‌کنیم تا در قالب بروشور، سی‌دی و نشریاتی که انتشار می‌یابد موضوعات و مباحث مختلف را در قالب این همایش و ابعاد مختلف آن اطلاع‌رسانی کنیم که در این اجلاس جایگاه ویژه‌ای را برای اصحاب رسانه به ویژه خبرنگاران در نظر گرفتیم تا نسبت به پوشش این رویداد مهم کشوری اقدام جدی را انجام دهند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر