صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ | ۶:۳۵ ب.ظ
0

فرماندار شهرستان بیله‌سوار گفت: ۳۰ کیلومتر از مناطق حساس مرزی بیله‌سوار انسداد می‌شود که ۲۵ کیلومتر از این مناطق انسداد شده و ۵ کیلومتر نیز در آینده‌ای نزدیک انسداد می‌شود.

وراوی :

وراوی: آرام حلیم امروز در آئین کلنگ‌زنی پاسگاه مرزی شهدای اودلو بیله‌سوار اظهار داشت:‌ شهرستان بیله‌سوار ۷۰ کیلومتر مرز مشترک با جمهوری آذربایجان دارد که با توجه به اینکه ۳۰ کیلومتر از این مرز مناطق حساس مرزی به شمار می‌رود در صدد انسداد مرزی در این نقاط هستیم.
فرماندار شهرستان بیله‌سوار با بیان اینکه در حال حاضر انسداد مرزی در ۲۵ کیلومتر از این مناطق حساس مرزی انجام شده است، افزود:‌ برای انسداد مرزی ۵ کیلومتر از این مناطق حساس مرزی نیز برنامه‌ریزی شده که در آینده عملیاتی و اجرایی می‌شود تا از بروز مشکلات در این زمینه جلوگیری شود.
وی با اشاره به ظرفیت‌های بالای شهرستان بیله‌سوار در حوزه‌های مختلف برای بیان کرد:‌ با توجه به اینکه شهرستان بیله‌سوار با جمهوری آذربایجان هم‌مرز بوده این یک موقعیت بسیار فوق‌العاده و استراتژیک در حوزه‌های تجاری و گردشگری محسوب می‌شود که می‌توان از این ظرفیت برای توسعه و آبادانی منطقه بهره‌برداری کرد.
حلیم با انتقاد از امکانات پاسگاه‌های مرزی شهرستان بیله‌سوار گفت:‌ باید مسئولان مربوطه در زمینه ارتقای تجهیزات و امکانات این پاسگاه‌ها و بهبود وضعیت آن تمامی تلاش و اهتمام خود را به کار بگیرند تا در این حوزه با آمادگی بیشتر و بهتری عمل کنیم.
فرماندار شهرستان بیله‌سوار با قدردانی از استاندار اردبیل برای پیگیری در صدور دستور احداث پاسگاه جدید اودلو با ۱۲ میلیارد و ۸۴۰ میلیون ریال تصریح کرد:‌ احداث این پاسگاه‌ها با توجه به مرزی بودن شهرستان می‌تواند نقش و تاثیر بسزایی در صیانت و حفاظت هر چه بهتر از مرزهای کشور داشته باشد.
وی با اشاره به نقش و تاثیر شهرستان بیله‌سوار در حفاظت و حراست از مرزهای کشور اظهار کرد:‌ شهرستان بیله‌سوار در ۸ سال دفاع مقدس در پشتیبانی از جبهه در سطح استان مقام نخست و در اعزام نیرو نیز مقام دوم استانی را به خود اختصاص داده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر