صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ | ۶:۴۵ ب.ظ
0

وزیر راه و شهرسازی گفت: تکمیل راه‌آهن اردبیل به یک هزار میلیارد تومان اعتبار و منابع مالی نیاز دارد که ما از دو طریق سعی می‌کنیم این منابع تامین شود.

وراوی :

وراوی : عباس آخوندی پیش از ظهر امروز در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در اردبیل اظهار کرد: نمی‌توان زمان دقیقی را برای تکمیل راه‌آهن و شنیدن سوت قطار به مردم اعلام کرد چرا که این پروژه از نظر فنی و تامین منابع مالی با مشکلات روبه‌رو است که تا حل نشود نمی‌توان زمان دقیق را اعلام کرد.

وی افزود: ما در قدم اول سعی کردیم یک بازنگری را در مطالعات فنی این پروژه به ویژه از لحاظ زمین‌شناسی و ژئوتکنیک انجام دهیم تا به اصلاح این فرایند به شکل معقول بپردازیم.

وزیر راه و شهرسازی یکی از مشکلات اساسی راه‌آهن اردبیل را تامین نشدن منابع مالی آن در گذشته اعلام کرد و گفت: ما از دو طریق این موضوع را پیگیری می‌کنیم تا یک هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این پروژه تامین شود که به رئیس جمهور پیشنهاد دادیم تا در اولویت این منابع از طریق صندوق توسعه ملی تامین شود.

آخوندی تصریح کرد: با لغو قرارداد با شرکت اوکراینی در احداث راه‌‌آهن اردبیل ما با شرکت چینی وارد مذاکره شدیم و سعی داریم از این طریق منابع مالی راه‌آهن را تامین کنیم.

این مسئول یادآور شد: در صورتی که مشکل مالی این پروژه و مشکلات مربوط به حوزه فنی آن برطرف شود در آینده می‌توان قول داد چه زمانی سوت قطار در این استان شنیده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: بنده نمی‌توانم تا این ابهامات برطرف نشده قول افتتاح راه‌آهن اردبیل را بدهم و با رقم اعتباری محدود نیز هرگز نمی‌توان راه‌آهن را به سرانجام رساند.

آخوندی در مورد حل مشکلات فرودگاه اردبیل نیز بیان کرد: این فرودگاه از لحاظ جانمایی از ابتدا با مشکلاتی روبه‌رو بوده به طوری که همواره این فرودگاه در معرض وزش باد و لغو و کنسلی پروازها بوده که امیدواریم با تدابیری که در تکمیل سامانه الکترونیکی این فرودگاه انجام می‌دهیم این مشکلات به حداقل برسد.

وی افزود: قطعا با تجهیزات و امکانات مدرن لغو پروازها به حداقل رسیده و دید خلبان به شرایط مطلوب‌تری خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازی از افتتاح و بهره‌برداری ترمینال بین‌المللی فرودگاه اردبیل تا پاییز خبر داد و یادآور شد: با ۱۰ میلیارد تومان اعتبار قرار است این ترمینال تکمیل شده و به بهره‌برداری برسد تا امکان ارائه سرویس‌ها به بیش از یک میلیون مسافر در فرودگاه اردبیل فراهم آید.

آخوندی از اجرای پروژه‌های مشارکتی با حضور سرمایه‌گذاران بخش خصوصی خبر داد و عنوان کرد: در استان اردبیل با رقم ۳۱۳ میلیارد تومان پروژه مشارکتی با همکاری بخش خصوصی نظیر پروژه‌های افتتاحی امروز در اردبیل اجرایی شده و تلاش بر این است تا در آینده مجتمع توریستی – گردشگری نمین نیز با مشارکت بخش خصوصی به بهره‌برداری برسد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر