صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴ | ۷:۰۳ ب.ظ
0

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل گفت: کلنگ احداث و راه‌اندازی رادار هواشناسی اردبیل هفته آینده به زمین زده می‌شود.

وراوی :

وراوی :  ظهر امروز در حاشیه افتتاح پروژه‌های مشارکتی راه و شهرسازی اردبیل در جمع خبرنگارن اظهار داشت: عملیات اجرایی رادار هواشناسی از هفته آینده شروع می‌شود تا شاهد تحول عظیمی در حوزه هواشناسی در اردبیل باشیم.

وی با اشاره به اینکه ایجاد رادار هواشناسی اردبیل نیازمند یک میلیارد تومان اعتبار است، گفت: در صورت تأمین اعتبار این رادار تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و امیدواریم مسئولان استان نسبت به این امر اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

مدیرکل هواشناسی استان بیان کرد: بالاترین دما در استان اردبیل در هفته‌های گذشته مربوط به شهرستان پارس‌آباد بوده که میانگین دمای هوا در این شهرستان به ۴۰ درجه بالای صفر هم رسیده است.

دولتی‌مهر با اشاره به اینکه مردم اردبیل امسال گرم‌ترین ماه رمضان را تجربه کردند، افزود: با توجه به آغاز فصل تابستان افزایش دما در اردبیل همانند دیگر استان‌های کشور عادی است و به تدریج از گرمای هوا در اردبیل کاسته می‌شود.

وی تصریح کرد: در چند روز آینده هوای نسبتا معتدل و خنک در استان اردبیل حاکم و از میزان گرما در اردبیل کاسته می‌شود و نسیم تابستانی در سراسر شهرستان‌های استان اردبیل آغاز به وزیدن می‌کند.

مدیرکل هواشناسی استان اردبیل اظهار کرد: زیرساخت‌های لازم برای ایجاد سیستم‌های نوین هواشناسی در اردبیل فراهم شده که امیدواریم با حمایت مسئولان استان این سیستم‌های هواشناسی در اردبیل افزایش یابد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر