صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۱۲ تیر ۱۳۹۴ | ۸:۳۴ ب.ظ
0

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی گفت: در دانشگاه محقق اردبیلی بیش از 3 هزار و 400 دانشجو متقاضی استفاده از خوابگاه هستند، درحالی که ما توان پاسخگویی به یک‌هزار و 800 دانشجو را در پذیرش خوابگاه‌ها داریم.

وراوی :

وراوی : گودرز صادقی پیش از خطبه‌های نماز جمعه اردبیل با اشاره به محدودیت فضای توسعه دانشگاه محقق اردبیلی اظهار کرد: ما به مانند سایر استان‌ها نتوانستیم توسعه کمی و کیفی را در دانشگاه محقق اردبیلی شاهد باشیم و همچنان از این جهت با برخی عقب‌ماندگی‌ها روبه‌رو هستیم.

وی عنوان کرد: در کنار توسعه فضای دانشگاهی و به حداقل رساندن مشکلات مربوط به اراضی این دانشگاه که هنوز اسناد رسمی برای آنها دریافت نکردیم، سعی‌مان بر این است تا با همراهی مسئولان استانی در این زمینه به وضعیت سر و سامانی دست پیدا کنیم.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی به وضعیت نامناسب خوابگاه‌های دانشجویی اشاره کرد و گفت: ما دو خوابگاه در داخل شهر اردبیل داریم که درصدد واگذاری آنها هستیم و در کنار آن سعی و تلاشمان بر این است تا یک شرایط مطلوبی را در جذب دانشجویان متقاضی به خوابگاه‌ها در محدوده دانشگاهی فراهم آوریم.

صادقی محدودیت اعتبارات دولتی را در ساخت خوابگاه‌های جدید یادآور شد و گفت: ما با منابع محدود ۷ میلیارد تومانی خود نمی‌توانیم به خوابگاه‌سازی روی آوریم و در این باب باید از ظرفیت خیرین و افراد نیکوکار استفاده کنیم تا با ساخت خوابگاه‌های دانشجویی جلوی بسیاری از آسیب‌ها و انحرافاتی که در کمین جوانان و دانشجویان قرار گرفته است، ممانعت کنند.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: دانشگاه محقق اردبیلی ۱۱ هزار و ۵۰۰ دانشجو دارد که از این بین ۳ هزار و ۴۰۰ دانشجو که ۳۵ درصد دانشجویان را شامل می‌شود، متقاضی خوابگاه هستند که ما از بین آنها قادر هستیم به هزار و ۸۰۰ نفر سرویس‌دهی کنیم.

این مسئول تراکم حضور دانشجویان را در خوابگاه‌ها یادآور شد و افزود: ظرفیت واقعی ۹۰۰ نفر است، ولی ما تا دو برابر پذیرش دانشجویان را در این خوابگاه‌ها شاهد هستیم و ۷۰۰ دانشجو نیز در خوابگاه‌های خودگردان سکونت دارند.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی ادامه داد: با توجه به اینکه دانشگاه محقق اردبیل اغلب پذیرای دانشجویان از طبقه محروم و مستضعف جامعه است که نیاز به خوابگاه دارد که حتی تعدادی از آنها قادر نیستند هزینه ۱۲۰ هزار تومانی خود را در هر ماه پرداخت کنند که ما از کل مبلغ ۶۰۰ هزار تومان سهم دانشجویان برای سکونت در خوابگاه‌ها تا ۳۵۰ هزار تومان آن را پرداخت می‌کنیم.

صادقی کمبود خوابگاه‌های دانشجویی به ویژه خوابگاه متاهلین را نیز یادآور شد و افزود: ما در وهله اول از خیرین مدرسه‌ساز انتظار داریم تا اینبار در جهادی دیگر در ساخت خوابگاه وارد شوند، چرا که این کار ارزشش کمتر از مدرسه‌سازی نیست.

این مسئول عنوان کرد : اگر زمانی مدرسه نیاز بود، امروز همین دانش‌آموزان تحصیل کرده در مدارس خیرین وارد دانشگاه شدند و نیاز به خوابگاه دارند که امیدواریم با ساخت خوابگاه و پانسیون هم خیرین ادای دین کنند و هم آسیب‌های اجتماعی در معرض دانشجویان به حداقل برسد.

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی از مسئولان استانی و نمایندگان مجلس خواست تا دانشگاه محقق اردبیلی را در پیگیری امور برای احداث خوابگاه‌های جدید تنها نگذارند و با پیگیری‌های مختلف سعی داشته باشند تا این امر محقق شود.

صادقی از فعالان بخش خصوصی نیز خواست با توجه به اینکه دانشگاه زمین، مجوز لازم و تسهیلات را در اختیار آنها قرار می‌دهد، نسبت به ساخت خوابگاه و پانسیون به صورت تضمینی اقدام کنند، چرا که ما آمادگی داریم ماهانه این خوابگاه‌ها را از آنها اجاره کرده و هزینه آنها را پرداخت کنیم.

وی از بانک‌ها و آژانس‌های مسکن نیز خواست تا در ساخت خوابگاه‌های دانشجویی تلاش جدی کنند و زمینه‌ای را فراهم بیاورند تا دانشجویان در بهترین و سالم‌ترین فضا تربیت شده و تعالی پیدا کنند.

صادقی در پایان سخنان خود از تعاونی‌ها و کارآفرینان و شرکت‌های غیردولتی نیز خواست تا در امر خوابگاه‌سازی ورود پیدا کنند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر