صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۴ | ۵:۰۸ ب.ظ
0

سرپرست شهرداری اردبیل گفت: راه‌اندازی خانه مادر و کودک در اردبیل ابتکار شایسته و مناسب این شهرداری است که قطعاً به توسعه و تقویت فرهنگ ارزشی کمک خواهد کرد.

وراوی :

وراوی : خلیل احمدیان اظهار داشت: همواره در خرید قیر با پرداخت هزینه‌ای کلان مشکل داشتیم که امسال به لطف الهی تا حدودی این مشکل برطرف شده به طوری که به صورت اقساطی می‌توانیم به خرید قیر بپردازیم.

به گفته وی، در ماه‌های گذشته برای خرید قیر مجبور بودیم مبالغ را به صورت نقدی پرداخت کنیم اما اخیراً با موافقت شرکت‌ها ۲ هزار تن خرید قیر به صورت اقساطی انجام شده و ما نخستین قسط را نیز پرداخت کردیم.

سرپرست شهرداری اردبیل افزود: با همکاری سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری یکسری برنامه‌های آموزشی و فرهنگی را به صورت ابتکاری مدنظر قرار دادیم تا خدمات مفید و مؤثری را به هموطنان ارائه دهیم.

احمدیان با ابراز خرسندی از حرکت بی‌نظیر و کم‌سابقه راه‌اندازی خانه مادر و کودک در اردبیل که در این دیار با ایده جدید و نو طراحی شده است، بیان کرد: در کنار تقویت مهر و محبت مادرانه و تزریق عطوفت بیشتر در این قضیه راه‌اندازی این خانه می‌تواند تأثیری مستقیم در انتقال ارزش‌های معنوی در جامعه داشته باشد، به طوری که در کنار این امر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب مورد توجه و مدنظر است.

این مسئول به آموزش دختران در حوزه‌های مختلف اعم از آموزش‌های علمی، عملی، کاربردی، مهارتی نظیر کلاس‌های زبان، نقاشی و رایانه اشاره کرد و یادآور شد: سعی شده در فرهنگسراهای مختلف این استان این برنامه‌های آموزشی به صور رایگان ارائه شود.

سرپرست شهرداری اردبیل ادامه داد: تقویت برنامه‌های مهارت زندگی، برگزاری مسابقه کتابخوانی، دوره آموزشی خطاطی و کارهای آموزشی در ارتباط با حقوق شهر و شهروندی برای کودکان در قالب این منظومه‌های فرهنگی، آموزشی و تربیتی مورد توجه است.

* شهرداری در درآمد پایدار با نقص روبه‌رو است

احمدیان با اشاره به منابع درآمدی شهرداری به شکل ناپایدار و محدود تصریح کرد: شهرداری به یک درآمد پایدار نیاز دارد تا در پرداخت حقوق ۶ میلیارد تومانی خود به کارگران و کارکنان دغدغه‌ای نداشته باشد.

وی گفت: ما باید حق و حقوق کارگران و پرسنل شهرداری را به موقع پرداخت کنیم تا رضایت پرسنل فراهم آید که در این ارتباط باید شهرداری ۲۰ میلیارد تومان نقدینگی به شکل ذخیره داشته باشد تا در پرداخت حق و حقوق کارگران و مطالبات پیمانکاران دغدغه‌ای را نداشته باشد.

سرپرست شهرداری اردبیل به کاهش ۶۵ درصدی صدور پروانه‌ها در شهرداری اردبیل اشاره کرد و افزود: این روند کاهش امسال نیز در سه ماهه اول ادامه داشته است.

* شهرداری اردبیل روزانه ۱۷۰۰ تن آسفالت تولید و پخش می‌کند

احمدیان عنوان کرد: امسال در برنامه بودجه در تولید و پخش آسفالت موفق عمل کردیم به طوری که روزانه بین ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ تن تولید و پخش آسفالت را در ۴ منطقه شهرداری و مرکز شاهد هستیم که نسبت به سال گذشته به دلیل خرید روان قیر به صورت اقساطی با ۱۰ درصد افزایش تولید روبه‌رو هستیم.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر