صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ | ۲:۴۵ ب.ظ
3

به همت شورای شهر لاهرود در روز شهرداری و دهیاری ، شهردار لاهرود مورد تجلیل قرار گرفت.

وراوی :

وراوی: بمناسبت روز شهرداری (۱۴تیرماه) مراسمی در ساختمان شورای شهر با حضور اعضای شورای شهر لاهرود و کارکنان شهرداری و همچنین شهردار شهر لاهرود برگزار شد.

بهنود اسپری، رئیس شورای شهر لاهرود در این مراسم با گرامیداشت ۱۴ تیرماه روز شهرداری و دهیاری و تبریک روز شهرداری به شهردار لاهرود اظهار داشت:شهرداری و شورای شهر لاهرود با حداقل اعتبارات بیشترین خدمات را به شهروندان ارائه کرده اند.

وی ادامه داد : خیابان ۴۵ متری لاهرود از سمت اتوبان اردبیل- مشگین شهر و همچنین پل اتحاد که از سال ۸۵ عملیات اجرایی این پروژه ها شروع شده است و علی رغم اینکه خارج از محدوده خدمات شهرداری  واقع شده هزینه های هنگفتی به شهرداری تحمیل کرده است و از بابت اجرای این پروژه ها نزدیک ۲ میلیارد تومان از اعتبارات شهر لاهرود به پروژه های یاد شده هزینه شده و  توجه به فضای شهری شهر لاهرود به دلیل نبود اعتبار امکان پذیر نشده است.

رئیس شورای شهر لاهرود به قول مساعد مدیر کل راه شهر سازی در خصوص آسفالت ریزی خیابان ۴۵ متری اشاره کرد و افزود: قرار بر این بود که زیر سازی این خیابان توسط شهرداری انجام شود و آسفالت ریزی را اداره راه و شهر سازی استان متقبل شود که تا به امروز این امر محقق نشده است و ما انتظار داریم که مسئولین شهرستانی و استانی در این مورد پاسخگو باشند.

بهنود اسپری در خاتمه وضعیت نامناسب مالی شهرداری را خاطر نشان کرد و افزود: شهرداری لاهرود نزدیک ۳ میلیارد تومان بدهی دارد که از محل تحمیل پروژه هایی است که خارج از محدوده خدمات شهری بوده و موجب ایجاد هزینه های اضافی به شهرداری شده است که نیازمند توجه مسئولین شهرستانی و استانی است تا با اختصاص اعتبارات لازم گشایش در این حوزه محقق شود.

شهردار لاهرود در این مراسم با تقدیر و قدردانی از شورای شهر لاهرود اظهار داشت: ترتیب دادن این چنین مراسمی نشانگر نگاه تیز بینانه شورای شهر لاهرود به مسایل است و در واقع نقطه قوت و پشت گرمی برای ما و کارکنان زحمت کش شهرداری است .

محمد قهرمانی در ادامه با یادآور شدن وضعیت نامناسب مالی و بدهی شهرداری افزود: ما امروز تاوان گذشته را می دهیم هرچند که این حرف به مذاق برخی ها خوش نمی آپد اما باید واقعیت را پذیرفت و تفسیر به رای نکرد . حرف ما به این معنا نیست که در گذشته کاری انجام نشده است اما آنچه انجام شده تحمیل هزینه به بیت المال بوده و ما امروز بخاطر اشتباهات گذشته مجبوریم اعتباراتی که به داخل محدوده شهر اختصاص یافته به این پروژه ها هزینه کنیم که اجحاف در حق مردم است و کما اینکه ما عملا در حوزه شهری نتوانستیم خدماتی را ارائه کنیم.

شهردار لاهرود به قول اداره راه و شهر سازی در خصوص تقبل آسفالت خیابان ۴۵ متری  اشاره کرد و گفت: علی رغم تلاش های انجام گرفته و اتمام عملیات خیابان ۴۵ متری متاسفانه اداره راه با بهانه جویی های مختلف از انجام وعده خود شانه خالی می کند که شایسته نیست.

این مسئول افزود : ما بیشتر از این توان هزینه به خیابان ۴۵ متری را نداریم و تا به امروز از محل انجام پروژه مبالغ زیادی به پیمانکاران بدهکاریم که متاسفانه نتوانستیم پرداخت نماییم .

قهرمانی بدهی هایی شهرداری به پیمانکاران را یاد آور شد و  اظهار داشت: متاسفانه بدهی های شهرداری ثبت نشده است و از محل اجرای پروژه های مختلف در گذشته بدهی های زیادی داریم و این امر باید شفاف سازی شود و مردم از وضعیت موجود مطلع باشند و این نباید اینگونه تصور شود که ما با اعلام بدهی قصد زیر سوال بردن شهرداران گذشته را داریم بلکه قصد داریم با مردم رو راست باشیم و مردم مقدار بدهی شهرداری از گذشته را بدانند. چرا  که در آینده این بدهی ها در شاکله شهرداری تاثیر خواهد گذاشت و در حقوق و مزایای کارکنان و شهرداری نمود پیدا خواهد کرد.

شهردار لاهرود همچنین به تخلف پیمانکار در اجرای پروژه پل اتحاد اشاره کرد و گفت: از محل احرای این پروژه مبلغ ۱۲۰ میلیون تومان به پیمانکار بدهکار بودیم که در پی اعتراض به کیفیت کار انجام شده و تخلف صورت گرفته با طرح شکایت، پیمانکار مربوطه را به پرداخت ۴۵ میلیون تومان بعنوان جریمه محکوم کردیم که بعد از قطعی شدن حکم نسبت به حل این مشکل اقدام می شود.

IMG_4406 IMG_4394 IMG_4391 IMG_4387

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر