صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۴ ق.ظ
7

در پی ارائه خدمات انتخاباتی در محله گلشن و عدم توجه به نظافت و پاکسازی، اهالی به شدت از ضعف عملکرد شهرداری گله مندند.

وراوی :

در پی درخواست اهالی محله گلشن، خبرنگاران وراوی در محله حاضر شدند تا از وضعیت محله گلشن گزارش تهیه نمایند.
طبق مشاهدات خبرنگار وراوی، این محله که جزو محلات قدیمی و مسبوق به سابقه مشگین شهر می باشد با برخورد های سلیقه ای مواجه است. بطوریکه در جای جای محله ارائه خدمات نامتوازن، سلیقه ای و خارج از ضوابط معمول مشاهده می شود. وضعیت بهداشت محله در شرایط نامناسبی است و بوی مشمئز کننده زباله های کوچه و لجن داخل جوی ها هر رهگذری را آزار می دهد.

قیرریزی و آسفالت ریزی نیمه کاره مشکلات عدیده ای را برای ساکنان محله ایجاد کرده است. در بخش هایی قیرریزی مدتهاست که انجام شده و ادامه کار رها شده است. قیر ریخته شده در پی تردد اهالی حتی به داخل منازل مردم نیز راه پیدا کرده است. یکی از اهالی که بشدت از این رفتار شهرداری خشمگین شده بود به خبرنگار وراوی توضیح داد که قیر ریزی انجام شد اما در پی آن آسفالت را به مناطق سفارش شده اعضای شورا منتقل کردند و قیر باقیمانده بدون روکش مدتها موجب آزار وی را فراهم آورده است و از لاستیک اتومبیل گرفته تا فرش خانه را قیری و چسبناک کرده است.

IMG_4425

در بعضی نقاط آسفالت ریزی انجام شده اما غلتک کاری نشده و آسفالت دارای موج محسوس  است که عملا عملیات مذکور را عبث می نمایاند. کیفیت آسفالت نیز در نقاطی که آسفالت ریزی انجام شده است بسیار بد و با کمترین کیفیت ممکن انجام شده است. بقدری ضخامت آسفالت و کیفیت آن پایین است که حتی با انگشتان دست نیز می توان آسفالت را از کف خیابان جدا کرد.

در بعضی نقاط آسفالت ریزی قطع شده و ۲۰ متر جلوتر ادامه یافته است. بدین معنا که ۲۰ متر از وسط کوچه آسفالت نشده است. یکی از اهالی محل در این رابطه به خبرنگار وراوی گفت: دلیل این کار شهرداری این است که یکی از اعضای شورای شهر که در منزل یکی از ساکنان محل دعوت انتخاباتی داشته است، شهرداری را ملزم به آسفالت ریزی در مقابل درب منزل مورد اشاره کرده است (در صورت نیاز نام عضو شورا و منزل مذکور اطلاع رسانی خواهد شد). به همین دلیل تجهیزات آسفالت ریزی مقداری را که قرار بوده آسفالت کنند را به بخش مورد نظر عضو شورا اختصاص داده اند. تصور اینکه در مقابل چشمان یک شهروند، قیر و تجهیزات آسفالت ریزی را از مقابل درب وی برداشته و ۲۰ متر جلوتر را بخاطر سفارش یک عضو شورا و در حضور همان عضو شورا آسفالت کنند بی شرمانه بودن این عمل را در ذهن خواننده متجلی خواهد کرد.

مشکلات به همین جا ختم نمی شود. در ادامه یکی از ساکنین محل به پل گذاری های فلزی اشاره کرد و گفت: «مدتها جوی ها فاقد پل بودند و اتومبیل ها در این کوچه های تنگ با جوی مواجه شده و مجبور بودند مسیر آمده را دنده عقب برگردند که مشکلات زیادی را برای شهروندان و ساکنان محل ایجاد می کرد». همچنین وی در ادامه به فاصله بین میله های پل اشاره کرده و گفت: «بارها پای فرزندان ما در بین میله های فلزی پل ها فرو رفته و کودکانمان دچار آسیب های جدی شده است تا جاییکه چندین مرتبه کودکان خود را به درمانگاه منتقل کرده ایم»

همچنین تضییع بین المال، هم در زمینه تخریب سایر قسمتهای کوچه و هم در اسراف آسفالت کاملا مشهود است که در تصاویر زیر مشاهده می نمایید که نشان دهنده عدم التزام نیروهای شهرداری به رعایت حق مردم است. این در حالی است که هزینه تمامی خدمات شهرداری از همین مردمی اخذ می شود که انواع ناعدالتی ها را بصورت مشهود در مقابل چشمان خود می بینند.

در پی همین اعتراضات اهالی، اقدام به تحریر نامه ای نمودند که امیدوارند در پی آن وضعیت آسفالت و بهداشت این محله به زودی رفع شود.

لازم به توضیح است که در این خصوص با چند تن از اعضای شورای شهر تماس تلفنی برقرار کردیم که در این مورد ایمانی رئیس شورای شهر اتمام قیر و آسفالت را دلیل این امر بیان کرد که با توجه به قراین و برخی شواهد و گفته های اهالی قریب به واقع نیست .همچنین در خصوص کیفیت پایین آسفالت اظهار داشتند که اجرای پروژه از محل اعتبارات استانی بوده و قیر مورد نیاز هم از استان ارسال شده ! و به همین دلیل کیفیت پایینی دارد .

کاملا پیداست جواب ایشان غیر منطقی است و این سوال بی پاسخ می ماند که دلیل آسفالت ریزی بدون زیر سازی و غلتک زنی هم کیفیت پایین قیر است؟ در امکنه های مختلف اخیرا آسفالت ریزی های غیر اصولی و بدون زیر سازی انجام شده است آیا دلیل این ها هم کیفیت پایین قیر ! است؟

در پی این موضوع با مدیریت عمران شهرداری آقای جمشید اکبری هم تماس حاصل کردیم و علت را جویا شدیم که ایشان در خصوص کیفیت پایین آسفالت گفتند : شما از کجا می دانید که کیفیت اسفالت پایین است شما تخصصی در این زمینه ندارید .

در مورد انباشت زباله در این محل که به گفته اهالی رفتگر هم ندارد و خودشان اقدام به تمیز کردن جوب ها می کنند نیز با هماهنگی مدیریت عمران شهرداری یکی از مسئولین در محل حاضر شد و در تماس با مدیریت عمران چنین اظهار داشت که  مورد خاصی وجود ندارد و چندتا بچه ! جمع شده است .

صرف نظر از نگاه مسئولین مربوطه شهردار و معاونت عمران، ایشان به این پرسش پاسخ دهند که  چرا در ارائه خدمات به محلات تبعیض دیده می شود و دلیل عدم توجه به جمع آوری زباله این محله و انباشت زباله در این محل چیست؟ اگر رای را مبنای خدمات قرار دادید و انتخاباتی ارائه خدمات می کنید چند تن از اعضای شورا در منزل این عزیزان سخنرانی کردند! پس چرا بازهم شاهد بی توجهی به این اهالی هستیم.؟

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر