صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۴ | ۱:۱۳ ق.ظ
0
وراوی :

سخنگوی فراکسیون حفظ محیط زیست مجلس گفت: ورود فاضلاب نیروگاه اتمی و کارخانه آلومینیوم ارمنستان به رود ارس حیات آن را به مخاطره انداخته است.
کمال‌الدین پیرموذن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار داشت: مایه تأسف است که ورود این مواد آلاینده به رودخانه ارس به صورت مستقیم حیات این رودخانه و ساکنان حریم آنها را به مخاطره انداخته و اسباب نارضایتی‌های بسیار زیادی را در شمال استان اردبیل فراهم کرده است.

وی افزود: این امر باعث شده تا سرطان در منطقه مغان سالانه هزاران نفر را به کام مرگ بکشاند و بر دغدغه‌ها و مشکلات ساکنان این منطقه بیفزاید.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: از مسئولان کشوری درخواست می‌کنیم در اسرع وقت از هر اهرم ممکن استفاده کنند تا به این فاجعه زیست محیطی و انسانی پایان داده شده و با مسببان آن نیز برخورد قانونی انجام شود.

پیرموذن عنوان کرد: به هیچ‌وجه برای ما مقبول و پسندیده نیست که با یک اقدام نامناسب کشور همسایه بر دغدغه‌ها و نگرانی‌های مردم بیفزاییم یا زمینه‌ای را فراهم کنیم تا اسباب گله‌مندی و ناراحتی مردم فراهم آید.

وی با بیان اینکه باید هر دو طرف ایرانی و ارمنی در این زمینه به یک جمع‌بندی مقبول و مناسب دست پیدا کنند، گفت: به هیچ‌وجه نباید اجازه دهیم تا حیات رودخانه‌ها و تالاب‌ها و محیط زیست این استان آلوده شود.

سخنگوی فراکسیون حفظ محیط زیست مجلس در پایان سخنان خود تصریح کرد:‌ دولت تدبیر و امید بحث توجه و بها دادن به مؤلفه صیانت از محیط زیست را خط و مرز واقعی خود قرار داده و به هیچ‌وجه اجازه نمی‌دهند تا عده‌ای بخواهند در این حوزه دست‌اندازی را داشته باشند.

آزادلو

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر